У Міноборони США вважають, що Україна має “хороші шанси” на успішний контрнаступ. Адже ЗСУ серйозно виснажили російську армію.

28 березня міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань у комітеті Сенату США заявив, що шляхом значного виснаження російських сил і завдяки західній зброї Україна має “дуже хороші шанси” здійснити успішний контрнаступ цієї весни.

Чому Україна має хороші шанси на успішний контрнаступ
Ллойд Остін заявив, що зараз Україна має значну перевагу в порівнянні з російськими силами, хоч впродовж останнього часу лінія фронту змінювалась то в один, то в інший бік. Він зауважив, що зараз в районі Бахмута відбуваються “досить серйозні бої”.

Українці завдали росіянам значних втрат, і ті виснажили свої запаси бронетехніки так, як ніхто ніколи не міг собі уявити. І тепер ми бачимо, як Росія розконсервовує танки Т-54 і Т-55 через рівень втрат, яких завдали українці,
– наголосив Остін.

Ресурси Росії вичерпуються й це допоможе під час наступу
За словами Остіна, ресурси Росії дійсно вичерпуються. Й вона все частіше постає перед нестачею артилерійських боєприпасів та інших речей. Саме тому країна-агресорка звертається по допомогу до Ірану та Північної Кореї.

Тому я думаю, що ми побачимо активізацію бойових дій навесні, оскільки умови для маневрування покращаться, а також на основі того, що ми вже зробили і продовжуємо робити. Я думаю, що Україна матиме дуже хороші шанси на успіх,
– вважає він.

Раніше ЗМІ з посиланням на американських посадовців повідомляли про два можливі сценарії контрнаступу України, який очікується пізньою весною 2023 року: перший – просуватися на південь через Херсон до Криму, а другий – рухатися на схід зі своєї північної позиції, а потім на південь, перерізавши російський сухопутний коридор.
На думку колишнього голови Генштабу Великої Британії, генерала Річарда Даннатта, після успішного контрнаступу Києва Владіміра Путіна “можуть вимести з Кремля”.

Водночас Міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань у сенатському комітеті зі збройних сил заявив:

“Винищувачі не допоможуть українцям на цьому етапі війни”

– Україна врешті може отримати винищувачі четвертого покоління. Однак скоро це не відбудеться, адже пріоритет нині – не винищувачі, а системи протиповітряної оборони. США і партнери роблять все, аби Україна отримала усе необхідне на полі бою, – сказав ввін

Хочемо додати:

Президент США Джо Байден у вівторок заявив журналістам, що він стурбований планами Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі.

Главу Білого дому цитує CNN.

Коментуючи оголошення президента Росії Владіміра Путіна про намір розмістити у Білорусі ядерну зброю, Байден заявив про “стурбованість”.

“Вони ще не зробили цього, якщо тільки нічого не сталося, поки я був у вертольоті. Звичайно, я стурбований цим”, – заявив американський президент.

Він повторив свою позицію щодо небезпечності ядерної риторики Росії.

“Про що я говорив з вами, хлопці, протягом останнього року? Це небезпечна розмова, і вона викликає занепокоєння”, – додав американський президент.

У суботу 25 березня президент Росії Владімір Путін заявив про плани  розміщення тактичної ядерної зброї  в Білорусі. Москва пообіцяла завершити будівництво спеціального сховища тактичної ядерної зброї там до початку липня.

Засідання Ради Безпеки ООН щодо розміщення в Білорусі тактичної ядерної зброї РФ має відбутись цього тижня.

МЗС Білорусі заявило, що розміщення ядерних боєзарядів РФ на території країни без передання Мінську контролю за ними не суперечить міжнародному праву та повторює практику НАТО.