Російські загарбники біля Бахмута стали ще більш нахабними, адже отримали підкріплення «елітними підрозділами».

Про це розповів пресофіцер 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

«Дуже непроста ситуація, бойові зіткнення йдуть постійно, за минулу добу біля 20 було контратак ворога. Залишаються гарячими напрямки Богданівка, Хромівка, Яковлівка — це північний фланг, і південний — Кліщіївка, Андріївка. Ворог дуже активно використовує авіаційну складову — це його плануючі авіабомби на 250 кг», — повідомив він.

Порівняно з літнім періодом, росіяни стали ще нахабнішими. Частково причиною є те, що вони отримали так зване «елітне» підкріплення.

«Росіяни були більш невпевнені в собі, а тут вони нещодавно отримали резерви, поповнення в бойовій техніці. Вони вважають, що можуть досягти результатів, тому вони дуже активні. Також вони посилені елітними підрозділами — десантно-штурмовими і повітряно-десантними військами. Тому постійно намагаються завдавати нам контрударів, причому вони більш активні, ніж були влітку. Тому бої тривають більш важкі», — розповів Олег Калашніков.

Також наразі окупанти застосовують більше некерованих і керованих фугасних бомб.

«Все дуже активно, але не настільки, як ми могли спостерігати наприкінці минулого і початку цьоо року, коли вони безпосередньо штурмували Бахмут силами «Вагнера», — додав пресофіцер 26 артилерійської бригади.

Водночас, військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан повідомив, що президент України Володимир Зеленський оголосив, що Путін вимагає від російських військових до середнього грудня показати успіхи в боях за Авдіївку. Тепер же стало відомо, до якої дати приурочений «дедлайн» авторитарного царя.

«Росіяни намагаються використати останні дні перед ливневими «заходами» на фронт, аби покращити свої позиції, тому що залишатися в низовинах біля Бахмута для них все одно, що загинути. Водночас щодо Авдіївки стоїть завдання до виступу Путіна здобути перемогу”, – припустив Світан.

Саме тому перед російськими військовими стоїть завдання продемонструвати успіхи до середини грудня, адже створить для Путіна сприятливе інформаційне тло. Через таке завдання окупанти не наважуються перекинути на Херсонський напрямок суттєве підкріплення зі Сходу.

Нагадаємо, зараз активні бойові дії відбуваються як на північному, так і на південному фланзі Бахмута.

За словами начальника служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимира Фітьо, перед тим, як здійснювати штурмові дії на Бахмутському напрямку, солдати кремлівської армії активно обстрілюють українські позиції.

«Ситуація на Бахмутському напрямку досить активна. 21 ворожа атака була відбита нашими захисниками… Ворог активно використовує авіацію, якщо це дозволяє погода… Бачимо, що на артилерійські обстріли погода не сильно впливає», — зазначив він.

Він додав, українські захисники на цьому напрямку перебувають в активній обороні, а за кращої нагоди — йдуть в атаку.

«Наші військові в активній обороні та за кращої нагоди переходять до атакувальних дій і покращують тактичне становище. Зараз російські війська намагаються відбити втрачені позиції, але успіху не мають», — підсумував Фітьо.

Зазначимо, що протягом останнього часу російські чиновники дедалі частіше почали вживати стосовно своїх наступальних дій термін «активна оборона». Хоча він у цьому випадку є некоректним, адже активна оборона передбачає відповіді на атаки противника, а українські військові масованих атак на цьому напрямку не проводять.

Аналітики ISW вважають, що керівництво Росії говорить про «активну оборону» Авдіївки, щоб приховати «відсутність будь-якого значного російського прогресу навколо Авдіївки». Крім цього, таким чином ворог намагається пояснити свою нездатність «трансформувати тактичні досягнення в оперативно значущі успіхи».