Як стало відомо, замість того, щоб намагатися прорвати російську оборону масованою атакою бронетехніки за підтримки артилерії, як радили у США, Залужний вирішив, що українські військові просуватимуться пішки, невеликими групами по 10 осіб. Це дозволило зберегти життя людей та ресурси, але такий наступ вимагає набагато більше часу.  В Україні триває активний конфлікт із Росією, де нашим військовим наразі необхідно переходити на стратегію оборони через надмірну концентрацію сил агресора, використання безпілотників та великі артилерійські сили.

Головне завдання української сторони зараз полягає в тому, щоб «зберегти життя людей, максимально приховатися, зміщуватися для того, щоб не допустити вибиття нас з цієї території — захоплених позицій, незалежно від обставин». Таку точку зору висловив командир військового підрозділу безпілотних літальних апаратів 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Збройних сил України у спілкуванні на українському радіо.

«…на цьому етапі потрібно переходити в глуху оборону, це моя точка зору… А там будемо бачити, можливо, і збережемо Авдіївку. Це все залежить навіть не від військових, це все залежить від політики, від постачання озброєння, боєприпасів і тих самих наземних дронів. Тільки тоді можна говорити про результати — збережемо ми Авдіївку чи ні», — сказав воїн.

Захисник української держави підкреслив, що штурми з боку ворога не припиняються, і втрата якоїсь позиції чи навіть кількох позицій — це ще не закінчення протистояння.

«Ще раз повторюю, якщо навіть буде втрата заводу Авдіївського коксохіму, що, звичайно, стратегічно невигідно, але це не втрата країни. Це лише крок назад, потім треба буде зробити два кроки вперед. Тому важливо не нагнітати ситуацію…», — зазначив Серган.

Зазначимо, російські окупанти восени почали активно намагатися захопити місто Авдіївка Донецької області й не раз отримували «по зубах» від українських воїнів та зазнавали величезних втрат. За відомостями української сторони, ліквідовані тисячі ворогів. За Авдіївку тривають запеклі бої.

Раніше колишній очільник Генерального штабу Збройних сил України, генерал Віктор Муженко говорив, що нашим захисникам потрібно перейти в оборону й переформатувати фронт. За його словами, на фронті бувають не тільки перемоги, але інколи бувають і поразки.

«Тут буває не тільки успішне просування, а й стримування нас противником. Тут не тільки наступ, але й оборона. Я вважаю, що сьогодні нагальним питанням вже є перехід до оборони. Стратегічно активної оборони, яка б передбачала завдання контрударів. А за умов успіху на окремих напрямках – контратак на рівні відповідних підрозділів. Нам потрібно переформатувати фронт. Нам потрібно створити потужний резерв не тільки кількісний, але й якісний. А якісний резерв – це наявність військових організмів: бригада, корпус і таке інше. Підготовлених, оснащених, злагоджених, з високим моральним духом і спроможних вирішити питання», — заявив Муженко.

Генерал пояснив, що означає «переформатувати фронт». За його словами, мається на увазі створення відповідних оперативних угруповань, бойових порядків, оформлення, створення відповідної системи управління і таке інше.

«Тому що на сьогодні ми знаємо випадки, коли на окремих напрямках є десятки, а то і більше частин і підрозділів, які замикаються на один орган управління. В такій ситуації просто неможливо здійснювати якісне своєчасне управління, реагувати на ті ризики, які виникають. Оце я маю на увазі». — зазначив він.

Муженко додав, що уе складний процес, пов’язаний з ризиком, але потрібно йти на прорахований ризик.

Під час того ж інтерв’ю Муженко додав, що під час контрнаступу українські воїни зробили те, чого не змогла б зробити жодна армія світу.