У північно-західній частині Чорного моря, неподалік від узбережжя Одеси, напередодні пройшли спільні навчання військово-морських сил України і кораблів ВМФ Туреччини, які представляють блок НАТО.

Як повідомляє Міністерство оборони України, турецькі бойові кораблі зайшли вранці 6 березня в порт Одеси та провели спільні навчання за програмою Passex зі сторони ВМС України, які представляв малий броньований артилерійський катер "Вишгород". Екіпаж та кораблі були підняті по тривозі.

Це – традиційна форма спільних військово-морських маневрів військових кораблів різних країн, яка застосовується під час різних візитів кораблів однієї країни в порти іншої країни. Це перші спільні навчання такого роду за участю ВМС України в 2019 році.

Турецькі фрегат "Barbaros" і штурмовий катер "Marti" разом з українським "Вишгородом" відпрацювали завдання з тактичного маневрування в строю і ордерах, навчання з протиповітряної оборони.

 Під час маневрів кораблі також провели спільні тренування зі зв'язку відповідно до стандартів НАТО. 

Після цього турецькі кораблі причалились біля причалів морського вокзалу порту Одеси, а "Вишгород" повернувся в військово-морську базу  Практичної Гавані одеського порту.

Одночасно з візитом до Одеси військово-морський флот Туреччини проводить масштабні навчання "Блакитна батьківщина". 

В їх рамках 67 бойових одиниць ВМФ Туреччини відвідують 40 іноземних портів в Мармуровому, Егейському та Чорному морях. Якщо говорити про Чорне море, то в грузинський Батумі заходять фрегат і ракетний катер, в румунську Констанцу завдадуть візит фрегат і мінний тральщик, а Варну в Болгарії відвідають фрегат і підводний човен. Окремо варто зауважити, що навіть в російський порт Новоросійськ увійдуть протичовновий корвет і мінний тральщик.

Варто зазначити, що у  п’яту річницю анексії Криму Росією Північноатлантичний альянс нагадав, що не визнає незаконну окупацію півострова і акцентував увагу на тому, що Крим – це Україна. Таку позицію озвучив генеральний секретар Йенс Столтенберг на зустрічі комісії Україна-НАТО в Брюсселі.

Він наголосив, що НАТО не визнає і ніколи не визнає анексію Криму.

"Крим – це Україна. Через п’ять років союзники по НАТО не визнали і не визнають незаконну анексію Росії. Ми продовжуємо підтримувати Україну політично та практично. Ми не забули про високу ціну, яку український народ продовжує платити за своє бажання вершити своє майбутнє без втручання ззовні", – зазначив генсек.