Росія майже завершила нарощування сил, які можуть бути використані для наступу на Україну. Про це повідомляє CNN із посиланням на розвідувальну оцінку Міноборони України. За даними відомства, Росія розмістила у регіоні понад 127 тисяч військових.

«Повна чисельність сухопутного угруповання ЗС РФ на українському напрямі – понад 106 тисяч осіб особового складу. Разом із морською та повітряною складовою загальна чисельність особового складу становить понад 127 тисяч військовослужбовців», ― цитує телеканал дані української розвідки.

В Україні назвали ситуацію складною, зазначивши, що Росія «намагається розколоти та послабити Європейський союз та НАТО», а також обмежити можливості США «щодо безпеки на європейському континенті».

За даними військової розвідки України, Росія «на постійній основі» перекинула до свого західного кордону війська із центральних та східних районів країни. Наприкінці грудня та в січні Росія перекидала до кордону «запаси боєприпасів, польові шпиталі та служби безпеки», що, на думку України, «підтверджує підготовку до наступальних операцій».

За даними Міноборони, Росія підтримує понад 35 тисяч сепаратистів на сході України, де також базується близько 3 тисяч російських військових.

В Україні також повідомили, що Росія посилила розвідувальну діяльність, розгорнувши біля кордону додаткові підрозділи супутникового та радіозв’язку, а кількість розвідувальних польотів збільшилась утричі порівняно з минулим роком.

За оцінкою українських військових, поблизу кордонів країни знаходиться 36 пускових установок «Іскандер», які можуть вражати цілі на відстані 500-700 кілометрів, зокрема Київ. У Міноборони не виключили, що Росія може використати ракети середньої дальності для знищення життєво важливих об’єктів.

Також розвідка попередила про появу нової потенційної лінії фронту вздовж північного кордону України з Білоруссю. “Територія Білорусі має розглядатися як повноцінний театр військових дій, який Росія може використати для розширення агресії проти України”, – йдеться у документі української військової розвідки.

Ці побоювання поділяють у Держдепартаменті. Напередодні Міноборони Білорусі оголосило про проведення у лютому спільних з Росією військових навчань та про прибуття до республіки російських підрозділів.

У США вважають, що Росія може використати розміщення своїх військ у Білорусі «під виглядом спільних військових навчань, щоб потенційно атакувати Україну з півночі». Представник Держдепартаменту не виключив, що вторгнення Росії в Україну може відбутися «будь-якої миті» протягом наступного місяця або двох.

Західні ЗМІ та військові аналітики з осені минулого року повідомляли про нарощування російських військ біля кордонів України та про можливе вторгнення до країни на початку 2022 року. У Росії заперечують ці плани і говорять про провокаційні дії української влади на сході України.

У середині січня у Білому домі, Пентагоні та військовій розвідці України заявили, що Росія планує сфабрикувати привід для вторгнення в Україну. За даними CNN, йдеться про операцію “під чужим прапором” на сході країни.

Крім того, У Білому домі заявили, що Росія готова розпочати повномасштабне вторгнення до України будь-якої миті.

“Президент Путін створив цю кризу, зібравши 100 тисяч російських солдат уздовж українських кордонів. Включно з російськими військовими корпусами, які прибули до Білорусі для спільних навчань.

Тож, наша позиція – це надзвичайно небезпечна ситуація. Ми досягли такого рівня напруги, що Росія ладна будь-якої миті розпочати повномасштабне вторгнення до України.

Державний секретар Блінкен ще раз наголосить, що США готові до дипломатичного розв’язання ситуації, а інакше Росії доведеться вирішувати, чи хочуть вони зустрітися з серйозними економічними наслідками (з боку США – ред.)”, – передає слова речниці Білого дому Джен Псакі Українська правда.