650953

Нацбанк називає реалістичним курс гривні до долара, закладений у держбюджеті цього року — близько 24 гривень. Проте ризики, які тиснуть на нього, зростають.

Так голова НБУ Валерія Гонтарева прокоментувала ТСН останні коливання курсу національної валюти, передає Корупція.Інфо.

За словами Гонтаревої, в першу чергу ці коливання викликані сезонними факторами — великою кількістю святкових днів у січні, тому попит на валютному ринку перевищив пропозицію. Багато людей поїхали відпочивати і витрачали валюту зі своїх карткових рахунків. Також в кінці року бюджетники і пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. Крім того, додався панічний попит і гривня подешевшала.

НБУ, щоб виправити цей дисбаланс, за перші тижні січня продав комерційним банкам 128 мільйонів доларів. Однак, зазначила Гонтарева, існують ризики: світові валюти зараз дешевшають щодо долара. А також стрімке здешевлення російського рубля також тисне на гривню.

Водночас, Україна сподівається на підтримку Міжнародного валютного фонду. Третій транш МВФ, який українська влада сподівається отримати в лютому, ляже на рахунки НБУ як гарантія фінансової стабільності.

"Ще з 2014 року наша країна перейшла на гнучкий валютний курс, тому ніколи не буде фіксованого курсу. Головна проблема — це надлишковий попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися. Прошу всіх розуміти, для чого ми зараз працюємо в Давосі. У нас є ризики. Навіть той курс, що у нас зараз в бюджеті закладено — він реалістичний, але ризики зростають", — сказала Гонтарева.