Серед країн-партнерів України ще немає «антипутінської коаліції». Про це заявив секретар Ради з нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю «Апостроф TV».

«В цій війні у кожної країни своє бачення. Остаточної антипутінської коаліції, єдиної, на сьогоднішній день ще немає – вона лише формується. Скажімо так, нариси вже існують», – сказав Данілов.

З його слів, українська сторона чітко усвідомлює, що такі держави, як Великобританія та Сполучені Штати, вже прийняли для себе рішення.

«Є частина країн, які вважаються партнерами, але, коли доходить до справ – є і «тяжко в часі», і якісь інші речі. Це дуже важлива робота, вона дуже складна, Президент докладає великі зусилля, тому що він кожен день спілкується, у нього є важливе завдання – пояснювати лідерам країн», – додав секретар РНБО.

Також Олексій Данілов повідомив, що на сьогодні бойовий та військовий досвід отримують близько мільйона громадян, а Україна прискореними темпами переозброюється за стандартами НАТО.

«Близько мільйона українців отримують бойовий та військовий досвід. «План Путіна» йде за графіком? Українська якість обов’язково переважить рашистську кількість», – написав він.

Секретар РНБО додав, що замість «демілітаризації», якої начебто прагнула Росія, з початку агресії в Україні йде зворотній процес – швидке переозброєння за стандартами НАТО.

Крім того, Збройні сили продовжують насичуватися західною зброєю та технологіями.

Фундаментальні безпекові гарантії для України – це членство в НАТО. Нині необхідно укладати двосторонні угоди про військово-технічну співпрацю з нашими партнерами для забезпечення певних гарантій стабільності у регіоні.

Підприємства вітчизняного ОПК братимуть участь у спільних із західними партнерами проєктах з виробництва озброєння.

Він наголосив, що відродження України – це насамперед ідеологія, мають бути сформовані нові правила нашого існування. Лише від нас залежить, чи стане Україна після перемоги регіональним лідером, це велика наполеглива праця задля розбудови нової країни.

«Війна не буде короткою, ворог потужний, підступний і не змінив своїх планів щодо повного знищення України», – сказав Данілов.

З його слів, перемога – це вихід на кордони 1991 року, так вважають 90% громадян України.

«Переважна більшість росіян – це суцільний путін, це раби, які постійно зазіхають на нашу історію, наші традиції, щоб вдавати з себе європейців для решти світу», – зазначив Данілов.

До того ж Парламентська асамблея ОБСЄ розглядає президента рф володимира путіна як особу, яка несе основну відповідальність за жахливі акти насильства та руйнування внаслідок агресивної війни рф в Україні.

Парламентська асамблея ОБСЄ 6 липня ухвалила Бірмінгемську декларацію, у якій найрішучішим чином засудила війну рф проти України. Асамблея закликала росію негайно зупинити війну і вивести війська з території України.

«Парламентська асамблея ОБСЄ розглядає володимира путіна як особу, яка несе основну відповідальність за жахливі акти насильства і руйнування, що є порушенням гельсінських принципів і зобов’язань російською федерацією в Україні», — повідомляється в резолюції.

Зокрема наголошується, що самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко «надавав активну та виразну підтримку російській агресії й з цієї причини є співучасником жахливих актів насильства і руйнування, що є порушенням гельсінських принципів і зобов’язань російською федерацією в Україні».

Згідно з резолюцією, Парламентська асамблея ОБСЄ «засуджує рішуче і беззастережно те, що триває й активізується, — очевидні, грубі та досі не виправлені порушення гельсінських принципів і основоположних принципів міжнародного права з боку уряду російської федерації в ході її агресивної війни проти України, так само як і співучасть білорусі в цій агресивній війні, а також закликає уряди держав-учасниць ОБСЄ наслідувати приклад Асамблеї».

Давно хотіли познайомитись зі світом криптовалют, але не знаєте з чого почати? Корупція.Інфо створює власний крипто канал Крипто.Інфо Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. ПІДПИСУЙСЯ!