Напевно ви вже чули про те, що вчора відбулося засідання РНБО. На якому було розглянуто ряд важливих питань, пише на своїй сторінці у Фейсбук юрист та блогер Михайло Шнайдер. Далі прямим текстом:

Перше – щодо стратегії деокупацію і реінтеграції Криму та Севастополя.

У період 2014-2019 років тема Криму не була серед першочергових для тодішньої влади, тому комплексної і не декларативної стратегії по деокупацію і реінтеграції Криму та Севастополя не було.

Чинна влада її забезпечить. Вона буде затверджена за 2 тижні на наступному засіданні РНБО після того, як члени ради запропонують свої поправки до проекту.

Наступне запитання стосувалося випадків подвійного Громадянства. Це не тільки те друге або третє громадянство, яке приховано набувають громадяни України, а й ті документи про громадянство Росії, які наших людей змушують брати на окупованій території, щоб вижити.

РНБО доручив уряду підготувати відповідний законопроект протягом двох місяців. Яким він буде – питання для дискусії.

Але державі потрібні ефективні інструменти, щоб контролювати, наприклад, відсутність на посадах в органах державної влади осіб з подвійним громадянством, як це було за часів Януковича.

Третє питання, яке розглянула РНБО – про розслідування справ про державну зраду, дезертирство, тероризм та інші подібні злочини.

Президент доручив генеральному прокурору, голові СБУ та міністрові внутрішніх справ відзвітувати через два тижні, про розслідуваннях які тривають і коли вони приведуть до справедливого покарання всіх винних осіб.

Також РНБО прийняло рішення про введення санкцій проти десяти осіб з числа колишніх топ-Силовиків. Всі вони позбавлені нагород, військових звань, а також будуть заблоковані всі їхні активи, що знаходяться на території України.

Зокрема, це екс-глава СБУ Якименко, екс-глава МВС Захарченко, колишні генерали і адмірали. Застосування санкцій проти цих осіб не виключає кримінального процесу і не підміняє його.

Також, Данілов анонсував нове засідання РНБО через два тижні, але не виключив і того, що засідання може відбутися і в наступну п’ятницю, якщо буде така необхідність.
Так що далі буде…

Також блогер не обійшов стороною і факт відключення новоствореного телеканалу з орбіти Віктора Медведчука

“Недовго музика грала, недовго Вітя Танцював”.
Не встиг Медведчук запустити свій новий канал – “Перший Незалежний” … як він припинив своє мовлення. Цей самий телеканал пропрацював … всього близько двох годин.

Як то кажуть – фокус не вдався. І це – однозначно не може не радувати, – резюмував юрист.

Відзначимо, що секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера заявив, що Україна не боїться кроків російського президента Володимира Путіна у відповідь на санкції проти його кума Віктора Медведчука.

Він додав, що українці – не росіяни і мають генетичну волю до свободи.

«Те, що робить цей пан Путін, починаючи з 2014 року на території нашої країни, коли вони оволоділи Кримом, коли вони розв’язали війну на території Донецької та Луганської областей, ніж нас ще можна налякати? Ми знаходимося в стані війни фактично. Так, вона не оголошена, але це ж відбувається з 2014 року », — заявив Данілов.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.