У Новоукраїнці Кіровоградської області батьки морили голодом чотирирічного сина. В результаті для нормальних у його віці 16 кг хлопчик важить всього 7 кілограмів.

Від горе-родини малюка врятували правоохоронці, соціальні служби та медики, які вилучили дитину з сім'ї.

"Ми побачили дитину в ліжечку, з голови до п'ят забруднену власними фекаліями. Він був настільки худюсінький, що серце просто розривалося. Коли їхали в лікарню, хлопчик постійно просив хлібчика і водички. Медики дістали тормозки. А в лікарні, коли в руках медсестри побачив каструлю, почав кричати. ​​Уявіть собі, наскільки він був голодний. Дівчата-сестрички – молодці, принесли хто каші, хто молочка", – розповідають свідки.

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Скільки дитина недоїдала, фахівці поки сказати не можуть і чекають на результати обстеження. Разом з тим у медзакладі, куди доправили хлопчика, запевнили, що зараз його життю нічого не загрожує.

Зі свого боку у службі у справах дітей виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради ситуацію коментують стримано. Там кажуть, що 9 серпня патронажний педіатр і медсестра повідомили, що під час огляду десятимісячного немовляти побачили у сім'ї в тяжкому стані іншу дитину – виснаженого чотирирічного хлопчика. Незважаючи на наполегливість медиків, госпіталізувати малюка батьки категорично відмовилися."Ми одразу поїхали до сім'ї, проте до будинку нас не пустили. Довелося звернутися в поліцію і прокуратуру. Правоохоронці у свою чергу звернулися до суду по санкцію", – розповідає начальник місцевої служби у справах дітей Олександр Спринсян і уточнює, що в приміщення потрапили тільки після того, як поліція отримала дозвіл суду.

У службі також стверджують, що досі родина не стояла у них на обліку, тому сигналів про неналежне виконання батьківських обов'язків не надходило, а також не було можливості оглянути і оцінити умови проживання дітей, адже працівників батьки не пускали у приміщення. У той же час чиновники зазначають, що зараз вирішується питання про позбавлення прав батьків, проте все залежатиме від висновків судмедекспертизи і суду.

Крім чотирирічного сина, в сім'ї є ще троє дочок – 2008, 2012 і 2017 народження. Всі дівчатка візуально перебувають у задовільному стані.

Тим часом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за злісне невиконання батьківських обов'язків.‡агрузка...