У разі продовження низки невдач у війні, до кінця весни ситуація в РФ почне змінюватися – незадоволених росіян стає все більше.

Екс радник міністра внутрішніх справ і глави офісу президента, військовослужбовець ЗСУ Віктор Андрусів в інтерв’ю Главреду зазначив, що найбільше противників війни виникає серед молоді.

“Опитування, які ми проводимо, показують, що у РФ є негативні тенденції серед молоді. Тому що саме молодь – це та група, яка найбільше страждає від війни, тому що серед молоді найбільше загиблих і мобілізованих, через що рівень непідтримки “СВО” вже наближається до 50 відсотків. Тому певні процеси в РФ будуть починатися, але не раніше кінця весни. І ці процеси будуть безпосередньо пов’язані з нашими успішними контратаками, тому що тоді це буде провокувати серйозні політичні процеси”, – заявив Андрусів

Також експерт зазначив, що це не єдина проблема Путіна. За його словами, опозиція проти російського диктатора почне формуватися прямо в його оточенні.

“Я прогнозую, що ключовим опозиціонером Путіну, а точніше компанії Шойгу, буде Пригожин. Пригожина найближчим часом повністю відсторонять від бойових дій, після чого він зосередиться на критиці. Тобто у них почнеться бродіння, в першу чергу, не в суспільстві, а в елітах, через що еліти почнуть розколюватися”, – підсумував Андрусів.

Водночас політолог Альфред Кох підкреслює, що зараз у Путіна дуже погані дні. Останні пару тижнів по всіх медіа публікувалися різноманітні тексти і бродили всякі розумники, які розповідали про підготовлюваний жахливий російський наступ і таємні американські переговори з Кремлем (звичайно ж за спиною українців, які нічого не підозрюють), в яких вони пропонували Путіну 20% України в обмін на мир, а Путін нібито крутив носом і набивав ціну. І так все це подавалося, що, мовляв, все вже вирішено, не сьогодні-завтра Байден зателефонує Зеленському і продиктує йому умови такого миру і т. д.

Ясно, що це була кремлівська пропаганда, або як тепер можна виражатися ІПСО. Коротше, цю шнягу запустили путінські хлопці як пробну кулю, щоб зрозуміти наскільки Захід готовий до т.зв. “корейського” варіанту.

І ось Кремль отримав відповідь. Не залишає більше ніяких сумнівів і неясностей. Ніцше говорив: “Якщо ти довго дивишся в безодню, то безодня теж одного разу подивиться в тебе”. Це рівно те, що сталося з Путіним. Якщо довго викликати духа війни з усім світом, то цей дух з’явиться і зжере тебе.

Путіну його доля так довго посміхалася і так довго була прихильна і поблажлива до нього, що він повірив в те, що він її улюбленець. Його оточення з корисливих і кар’єрних міркувань так довго брехало йому, що він людина надзвичайного розуму і залізної волі, що він і в це повірив. І зневажений ним Захід довго не хотів позбавляти його цих його ілюзій. Він думав, що у Путіна вистачить розсудливості обмежити свої амбіції кордонами Росії. Але він захотів стати “царицею морською”…

Багато років тому світ вже чув заклинання про “залізну волю фюрера”, якій Захід не може нічого протиставити. Чим скінчив володар цієї “залізної волі” – добре всім відомо. Немає жодної причини, чому цього разу має бути по-іншому.

Залізна воля хороша в комплекті з хоча б розумом, а краще, якщо її супроводжують ще любов і милосердя. А без усього цього вона перетворюється в ослячу впертість і тупу жорстокість. І тоді чим “залізніша” ця воля, тим гірше для самого “фюрера”.

Я не знаю, коли і як конкретно закінчиться політичне (а може і – фізичне) життя Путіна. Але те, що зворотний відлік почався – цей день показав з усією ясністю. Якщо він ще цього не розуміє, тим гірше для нього.

Наша справа праведна. Ворог буде розбитий. Перемога буде за нами.