Активісти хочуть контролювати роботу виконавчих органів Львівської міськради і порівнюють мера Львова з Януковичем

Квартирний Майдан у Львові: Як лякатимуть Садового

У Львові оголосили безстроковий пікет з вимогою створення консультативно-дорадчої ради при Львівському міському голові, а також при усіх департаментах міської ради. Пікет стартував учора зранку й спочатку навіть налякав чиновників Садового, проте згодом уже встиг перетворитись у буденність. Власне, самі учасники "Майдану" не могли висунути конкретних вимог, через що заступник мера Львова Андрій Москаленко після розмови з ними просто повернувся до себе у кабінет.

Задум полягав у тому, що громадські активісти, організації та формування, а також учасники АТО та інші небайдужі львів’яни оголосили про початок безстрокового пікету під стінами Ратуші в зв’язку з невдоволенням діями з боку чинної влади.
Активісти вважають, що новообрані депутати ЛМР та очільник міста у стінах міськради лобіюють власні інтереси та впроваджують корупційні схеми на місцях.

Квартирний Майдан у Львові: як лякатимуть Садового - фото 1

"Дії влади розчаровують містян з кожним днем все більше. Нам набридло сидіти склавши руки, та спостерігати як у стінах ЛМР розвивається кумівство, корупція та беззаконня. Саме тому ми прагнемо достукатися до посадовців, та нагадати, що вони є слугами народу, а не монополістами, котрі "загрібають" під себе бізнеси, землі та займаються "кришуванням" тих чи інших питань", – зазначає громадський активіст Роман Мудрик.

"Учасники пікету вимагають усунення з посад корумпованих чиновників та створення громадських рад, котрі матимуть можливість контролювати роботу на місцях, у департаментах та виконавчих структурах", – йшлось у повідомленні організаторів.

Квартирний Майдан у Львові: як лякатимуть Садового - фото 2

Також організатори відзначали, що пікет планують "продовжувати до часу виконання основних вимог активістів".

Проте не склалось: якщо ще учора йшлось про те, що мітинг буде продовжений і сьогодні, то зараз його під стінами Ратуші немає. Втім, кажуть організатори, пікет таки буде продовжено найближчими днями.А власне учора, під час спілкування із журналістами, багато учасників пікету висували різні вимоги до Львівської міської ради: вимагали і влаштування дитячих майданчиків, і звільнення головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, і "усунення корупції із міської ради" тощо. Говорили багато, проте не чітко: не вказували прізвищ корупціонерів тощо.

Квартирний Майдан у Львові: як лякатимуть Садового - фото 3

Загалом організатори кажуть, що їх обурює узурпація влади в місті Андрієм Садовим. Вони переконані, що активісти, у разі створення громадських рад, зможуть контролювати підлеглих мера Львова як у виконавчих органах, так і у депутатському корпусі.

"Подивіться сюжети на телебаченні. У суботу телеканал "ЗІК" показав, як головний архітектор міста займається корупцією. Він створив цілу фірму, щоб заробляти гроші використовуючи свою посаду. Чаплінський після таких розкривальних матеріалів має бути звільнений", – зазначиводин з координаторів акції Роман Шараневич.

 

Окрім того мітингувальники зазначили, що на їх думку нічого не змінилось з часів Януковича. "Уся влада в одних руках, а для громади тільки розповіді про відкритість", – зазначили мітингувальники.

Організатори пікету кажуть, що мер Садовий уже неодноразово обіцяв створити громадські ради, але нічого не було зроблено.

"Ми хочемо аби вони сіли з нами за стіл переговорів, щодо цього питання. До громадських рад мають увійти представники громади, котрим довіряють усі мешканці міста", – зазначив координатор акції.

Водночас заступник мера Львова Андрій Москаленко заявив, що організатори акції не можуть чітко назвати мету протесту та організації, які вони представляють.

Квартирний Майдан у Львові: як лякатимуть Садового - фото 4

"Деякі люди сказали організації, які вони представляють, але сказали, що вони не є головними організаторами, кажуть, їм подзвонили та попросили прийти. Згодом підійшло кілька людей, які мають питання і ми беремо їх до вирішення. Але яка загальна мета встановлення цих палаток, приходу людей – нам не відомо", – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з розвитку.

Додамо, що самі пікетувальники вимагали розмови із мером Львова, а не його заступником, проте Садовий до пікетувальників так і не вийшов.