Відома російська право захисниця, засновниця групи «Груз-200 із України у Росію» Олена Васильєва, посилаючись на «власних інформаторів» повідомила про те, що розстріл автобусу під Волновахою – справа рук бійців російської військової частини 71432, передає Корупція.інфо

«Легендарний вогнеметний батальйон» із військової частини № 71432 відомий у Росії та за її межами своєю участю у так званій Чеченській компанії 1999-2000 років.

Їх причетність до теракту у Волновасі Васильєва визначила, мабуть, через «вміння» бійців вищезгаданої частини вдало обстрілювати будь-які об’єкти із великої відстані. До того ж, відзначає Васильєва, у Росії проходять спеціальну підготовку для «роботи» на «Буратіно». 

«Знайомтесь: в/ч 71432 легендарний вогнеметний батальйон в Чеченській кампаній 1999-2000. Це ці суки відпрацювали з «Буратіно» по автобусу у Волновахи», – йдеться у повідомленні Васильєвої.

Як відомо, ТОС – 1 «Буратіно» – важка вогнеметна система (ТОС) залпового вогню на гусеничному ходу. Являє собою систему залпового вогню на шасі танка Т-72. Стріляє 220-міліметровими некерованими реактивними снарядами. Активно використовувалася радянськими військами в Афганістані та епізодично у Другій Чеченській війні.

Активні користувачі мережі припускають, що до подібних обстрілів російських військових готували ще влітку минулого року. Зокрема, нещодавно часто почали згадувати про відзняті ще у липні 2014 року навчання військової частини 71432 спільно із ще однією в\с  у Саратовській області. 

 

 

 

Джерело: Преса України