Львівська ОДА надіслала у Фонд державного майна України, Верховну Раду та Кабмін лист, де зазначила про необхідність повернення у державну власність підприємств. Це стосується Львівського автобусного заводу та низки інших підприємств, зокрема, ВАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», ТОВ «Універсальна бурова техніка», ПАТ «Львівсільмаш», ВАТ «Стрий-Авто», ВАТ «Львівський завод «Автонавантажувач».

Про це сьогодні, 13 жовтня, на прес-конференції розповів перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник.

«Це є унікальні для Львівщини підприємства. Вони займають великі площі, мають величезну інфраструктуру, мали, а деякі продовжують мати, унікальне обладнання, на них працювали тисячі працівників…», – каже Й.Ситник.

За його словами, власники, які в середині 90-х років їх приватизовували, потім продавали і перепродували ці підприємства. «Власність перебігала з однієї сфери компетенції в іншу й штучно виводилась із державної власності, а нині, фактично, втрачена. Перебувати в такому стані ці підприємства не можуть», – наголосив він.

«Облдержадміністрація ініціює повернення до державної власності колишнього Львівського автобусного заводу з метою прийняття публічного рішення щодо відновлення його ефективної господарської діяльності. Окрім цього, звертаємося доручити профільним комітетам ВР, Кабміну та Фонд держмайна України розробити та напрацювати нормативно-правові акти, закони про націоналізацію (повернення до державної власності) підприємств в Україні та ініціювати внесення змін у законодавство України про приватизацію», – зазначив Й.Ситник.

 

Джерело: Galnet