Журналістські розслідування
Подобається

Львівські куртизанки. Хто за ними стоїть? (Частина 2)

10/09/2014     Автор: Яна Романська
Львівські куртизанки. Хто за ними стоїть? (Частина 2)

У минулій статті ми розпочали дослідження питання проституції у Львові. Взявшись за це процес, ми вирішили його глибинно розвинути.

Для того, щоб привернути увагу не лише громадськості, але й правоохоронних органів, ми звернулися до них з листом. У ньому ми звернули увагу на легкодоступність сайтів з інформацію про куртизанок:

На що отримали листа:

 P_20140909_120220_cr

P_20140909_120231_cr

У листі правоохоронці зайняли вигідну для них позицію, яка дозволяє уникнути ґрунтовного дослідження. «Інформуємо, що дані сайти отримують хостинг (місцезнаходження) за межами території України, а саме із Королівства Нідерланди та Північної Америки» – хоча чи дозволяє їм цей факт дозволяти жінкам легко та просто виміщати свої інтимні фото та телефони в інтернеті, щоб продавати своє тіло за гроші. Звісно ж, ми розуміємо, що наша міліція не всесильна та не може закрити сайти, які фізично є за межами України (це ми перевірили, більшість із них зареєстровані у США, Бельгії та Швейцарії). Проте нам незрозуміла логіка дій наших професійних слідчих та правоохоронців. Невже обов’язково «ловити» куртизанок та їхніх «шефів» через мережу інтернет? Чому б не скористатися контактами, які вказані на сайті ? Невже правило відслідковування керівництва куртизанок від низу не працює у цьому випадку?

І щоб довести, що справді на цих сайтах  телефони куртизанок, які готові за  встановлену ціну надати ряд послуг ми здійснили дзвінки.

Отже, телефонуємо, слухавку знімає дівчинка із приємним голосом. Кажемо, що ми стосовно оголошення, у відповідь одразу ж лунає ціна 800 гривень за годину. Питаємо чи є вибір, на жаль є лише дві. Цікавимося, що на рахунок виїзду «за місто», у Брюховичі наприклад, питання з виїздом вирішується за 250 гривень на таксі, але не раніше ніж за годину. Обіцяємо передзвонити та прощаємося. Після цього питання у нас з’являється неймовірне бажання попросити пані приїхати за адресою вул. С. Бандери 1 та навідати пана Зюбаненко.

Набираємо ще один номер. Одразу ж питають чи ми стосовно оголошення, відповідаємо ствердно.  Запитуємо стосовно асортименту, пропонують під’їхати до них:

–       Куди до Вас?

–       Центральний автовокзал, ціна тут нижча, 500 гривень.

 Обіцяємо під’їхати, та прощаємося, на завершення нас просять перетелефонувати, коли ми під’їдемо. Прощаємося. Цей дзвінок просто знищує всі сподівання та надії на те що міліція наша працює… Центральний автовокзал, приїжджай, вибирай, плати, забирай…

Безымянн3ый

У цьому випадку дівчина готова надати свої послуги вже через 20 хвилин, під’їхавши до готелю «Супутник». Тобто мешкає та працює вона саме у Львові. То що ж заважає правоохоронцями здійснити рейд «нічних метеликів»? Але це ніхто не робить, звичайно, крім клієнтів.

Відомі випадки, коли навіть і у цій сфері розваг проводили махінації. Тобто на цих сайтах порушують не лише закони про заборону проституції, але й не дотримують прав покупця, якщо можна так сказати. Траплялося, що клієнти, замовляючи певних дівчат за їхніми фото на сайтах, отримували зустріч зовсім не з модельними красунями, яких бачили.

Чи не варто зупинити проституції в інтернеті? На сьогодні дівчат для втіх все легше і легше можна знайти просто відвідавши потрібний сайт та взявши номер «працівниць нелегального бізнесу». Тепер не потрібно йти на «точки» та шукати собі дівчину на ніч, варто лише вбити відповідний сайт. З розвитком інтернет мережі куртизанки мають більше місць для пошуку клієнтів. Так, наприклад оголошення на http://lvov.ukrgo.com/view_subsection.php?id_subsection=146 поновлюється кожен день. А охоронці вказують, що вони цього не можуть зупинити, бо ресурс не український. Можливо, у них є більш вагомі причини, такі як поповнення власних гаманців.

Ми знову закликаємо зупинити проституцію і будемо далі боротися проти неї, адже поки існує проституція у Львові, яку хтось «кришує» та просуває в інтернеті, на вулиці чи у громадських місцях,  доти молоді дівчата будуть іти у цей «бізнес».

Про, які там затримання та кримінальні справи нам розказують? Якщо дівчинку на годину знайти так легко ? Як і у випадку із гральними автоматами, ми бачимо цілковиту бездіяльність, а, можливо, і покривання одної з найдревніших професій зі сторони міліції.

 

Автори: Yavkubi, МарвінКоментарі