За І півріччя цього року експерти виявили на Львівщині порушення у 326 державних закупівлях на загальну суму понад 331 тис. грн. Стосовно 21 закупівлі на суму 246 тис. грн у правоохоронні органи було скеровано 33 депутатські запити.

Вугілля. Фото: slovoidilo.ua

Вугілля. Фото: slovoidilo.ua

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові повідомив експерт з державних закупівель, керівник проекту «Тендер і злочин» та член Антикорупційної групи пакету реформ Мирослав Сімка, повідомляє Корупція Інфо

За його словами, проект «Тендер і злочин», який займається моніторингом і виявленням порушень у сфері державних закупівель, зараз працює у п’яти областях Західної України, водночас планується його розширення на інші регіони. У питанні подання депутатських запитів експерти цього проекту співпрацюють із нардепом Єгором Соболєвим.

Зокрема, стосовно держзакупівель у Львівській області було направлено по 16 депутатських запитів у прокуратуру і Державну фінансову інспекцію та один запит – в Антимонопольний комітет.

Мирослав Сімка зазначив, що порушення на найбільшу суму – у сукупності 206 млн грн – були зафіксовані при закупівлях ДП «Львіввугілля». Зокрема, не було проведено відритих торгів щодо збагачення вугілля, збитки від цього оцінюють у понад 170 млн грн. Також були серйозні порушення при закупівлях пального.

«Фінінспекція підтвердила ці факти, але наразі реакції правоохоронних органів немає. Не відбулося ні розірвання договорів, ні відкриття кримінальних справ», – сказав Мирослав Сімка.

Водночас він повідомив, що на сьогодні відкрито дві кримінальні справи стосовно двох інших епізодів.

Перша справа стосується закупівель для «Львівводоканалу». Йшлося про каналізування вулиць Львова. Тоді, за словами експерта, за надуманим приводом із торгів була знята пропозиція іншої фірми, що пропонувала послуги за меншою ціною.

«Ми підозрюємо, що внаслідок цього бюджет Львова втратив 0,5 млн грн», – зазначив Сімка.

Ще одна кримінальна справа відкрита стосовно закупівель Східницької сільської ради, які стосувались фільтруючих систем для водоочисних споруд. Експерти з’ясували, що тоді також безпідставно усунули з торгів одну із фірм, створивши перевагу для іншої.

«Наразі цю справу веде дільничний, і вона рухається дуже мляво. Ми будемо звертати на це увагу правоохоронних органів», – додав Мирослав Сімка.

Також він розповів, що махінації з тендерами були виявлені у майже всіх великих навчальних закладах Львівщини. Зокрема, у Дрогобицькому педагогічному університеті – на понад 3,5 млн грн. Загалом після виявлення порушень було розірвано вісім договорів на закупівлю енергоресурсів, продуктів харчування, водопостачання і водовідведення та ін.

На понад 3 млн грн зафіксовані зловживання у Львівському національному аграрному університеті в Дублянах. Як зазначив Мирослав Сімка, це був тендер на закупівлю мінеральних добрив за завищеною на 50% вартістю, в якому чомусь перемогла фірма «Техніка для бізнесу», яка взагалі займається поставками комп’ютерів.

Також в експертів виникли питання щодо закупівлі продуктів харчування Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності на 992 тис. грн, і вони очікують що стосовно цього буде відкрита кримінальна справа.

Окрім того, керівник проекту «Тендер і злочин» повідомив, що зловживання були виявлені і при закупівлі енергоносіїв Пенсійним фондом, при чому не лише на Львівщині, а й в інших областях. Тому експерти стосовно цих фактів подали централізоване звернення до Києва. По всій Львівській області загальна сума порушень, за словами Мирослава Сімки, становить більше як 30 млн грн.