За місто Бахмут Донецької області точаться вкрай важкі бої. Усі підступи до українських позицій закидані 200-сотими росіянами. Їхня кількість тільки збільшуватиметься, адже українська армія Бахмут не здасть.

Про це сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Я вам відкрию зараз військову таємницю. До того ж це військова таємниця РФ. Річ у тому, що особисто Пригожин пообіцяв Путіну, що він візьме своєю приватною армією Бахмут. Саме тому десятками і сотнями 200хсотих зараз вистелені бойові позиції поблизу українських Сил оборони. Саме 200сотими закидає зараз Євген Пригожин усі підступи до українських позицій, яку займає 93-тя окрема механізована бригада “Холодний Яр”. Дуже круті наші хлопці. Але бої там точаться вкрай важкі, бо Росія не рахується з втратами, тому Пригожин пообіцяв Путіну захопити Бахмут. Чи вийде в них це зробити? Ні, не вийде”, — заявив він.

За інформацією Селезньова, зараз регулярна російська армія починає поступово перекидати додаткові резерви на цей напрямок.

“І, відповідно, українські Сили оборони, розуміючи ситуацію, думаю, зміцнять наших хлопців, які тривалий час перебувають на цих позиціях. Тому кількість трупів із російського боку кратно збільшуватиметься. Але Бахмут вони не візьмуть”, — додав експерт.

Також, за його даними, росіяни досі мають можливість тримати темп артилерійського вогню на рівні 20 тисяч снарядів на добу.

“Я би не став недооцінювати російську окупаційну армію. Величезна кількість особового складу, достатня кількість озброєння, нехай і застарілі, але, тим не менш, боєприпаси у них є в наявності. Це серйозний тиск на українські Сили оборони. Не дарма президент України, верховний головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський каже, що зараз на східному фасі російсько-українського фронту фактично пекло. Дуже важкі бої. Тому в будь-якому разі недооцінювати військовий потенціал російського угруповання, яке бере участь у так званій “спеціальній військовій операції”, не варто, але й сумніватися в бойових можливостях української армії також не варто. Бо і бойовий досвід, і військово-технічне забезпечення наших сил, і готовність до бойових дій у зимових умовах, у нас із цим усе добре. Нам більше боєприпасів побільше, усе йтиме в межах контрнаступу набагато жвавіше і динамічніше”, — підсумував Владислав Селезньов.

Російське командування перекине частину військ з Херсона у Донецьку область. Окупанти спробують захопити Бахмут та Авдіївку.

Про в коментарі для РБК-Україна розповів військово-політичний експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Для них критично важливо окупувати Бахмут, Авдіївку та Вугледар. Для цього вони можуть деяку частину своїх підрозділів відправити на Донбаський плацдарм. Я не виключаю, що ця кількість може становити 10-15 батальйонно-тактичних груп, які зараз розміщенні на півдні, а можливо і більше”, – пояснив Коваленко.

При цьому експерт підкреслив, що Росія буде активно кидати на Донбас мобілізованих. Оскільки наразі це головний ресурс ворога, яким можна компенсувати втрати.

Також Коваленко вважає, що у Росії продовжиться мобілізація, яку офіційно російський диктатор Володимир Путін не завершив.

На думку аналітиків, росіяни навряд чи досягнуть значних успіхів в оперативному плані, незважаючи на їхні зусилля. російські мобілізовані військовослужбовці показали себе недостатньо підготовленими, погано оснащеними і дуже неохоче воюють.