Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов відповів на популярну тезу щодо “недопуску ескалації конфлікту з Росією”. Він зазначив, що тут “допоможе” лише поразка Москви.

Данілов зазначив, що головною метою “тих, хто повторює цю мантру, – підмінити реальні кроки ширмою бездіяльності та безвольності”.

“Для тих, хто не зрозумів”
Тож він вирішив ще раз пояснити “для тих, хто не зрозумів”.

Насамперед немає жодного конфлікту, а є повноцінна війна, яка розпочалася 27 лютого 2014 року із захоплення парламенту й уряду Криму російськими військовими, продовжилася кривавою бійнею в Луганській і Донецькій областях і набула активної фази 24 лютого 2022 року з повномасштабним вторгненням РФ… Для нас не може бути більшої ескалації, ніж убивство режимом Путіна 444 українських дітей, тисяч військових і цивільних, втрата території та руйнація нашого мирного життя,
– зазначив секретар РНБО.

За словами Данілова, з українського боку будуть використовуватися всі дозволені міжнародним правом засоби для того, щоб Росія була покарана, а окуповані території були звільнені.

“Росія має зникнути”
Чиновник наголосив, що цілі України визначатимуться національними інтересами. Він запевнив, що “українські стратегічні інтереси закінчаться там і тоді, коли закінчиться т. зв. Росія і сконає в історичне небуття”.

Олексій Данілов підкреслив, що найкращим методом “не допустити ескалації конфлікту” є усунення всього конфлікту, а також допомога в поразці Росії на полі бою. Він також вважає, що важливими елементами є “денуклеаризація, депутинізація та дерашизація” Росії.

Наостанок він закликав Захід продовжити надавати Києву зброю, а “все інше зроблять Сили оборони України”.