Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає “дурістю” твердження російської пропаганди про те, що майбутній вступ України в Північноатлантичний Альянс може бути провокацією для РФ.

Про це Джонсон сказав у вівторок під час дебатів у британській Палаті громад, повідомляє PA Media.

На думку експрем’єра Британії, саміт Альянсу у Вільнюсі в липні цього року стане “важливим випробуванням готовності НАТО виконати свої давні обіцянки Україні”.

Звертаючись до міністра закордонних справ Британії Джеймса Клеверлі, Джонсон спитав, чи згоден він, “що говорити, ніби членство України в НАТО може бути якоюсь провокацією для Росії, є дурістю”.

“Адже (президент Росії Владімір – ред.) Путін показав, що він готовий робити, коли Україна не є членом НАТО і тому, що Україна не є членом НАТО”, – додав він.

Експрем’єр Британії також закликав уряд запропонувати Україні необхідну підготовку до вступу якнайшвидше “заради ясності, стабільності й миру в Європі”.

Очільник британського МЗС на це повторив, що “позиція НАТО щодо України однозначна”, адже Україна отримала запрошення приєднатися до Альянсу.

“Я думаю, що це неймовірно важливо, що це питання не знімається з порядку денного. Звичайно, провокацією була саме агресія Росії в Україні. Бажання України приєднатися до НАТО було цілком зрозумілою оборонною позицією через цю загрозу зі сходу”, – додав Клеверлі.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Києва заявив, що на липневому саміті у Вільнюсі країни-члени Альянсу готуються обговорювати питання членства України та гарантії безпеки для неї, але головним питанням залишається забезпечення перемоги України у війні.

Столтенберг нещодавно опосередковано виключив можливість вступу України під час війни. Він зазначив, що членство в НАТО вимагає, щоб Україна пережила війну як незалежна держава.

“Якщо Україна не утвердить себе як суверенна незалежна держава в Європі, то немає сенсу обговорювати членство”, – сказав він нещодавно в кулуарах засідання міжнародної контактної групи з координації військової допомоги Україні.

Водночас, за його словами, головна увага країн-членів НАТО “зараз зосереджена на тому, щоб Україна перемогла” у війні проти РФ і щоб “надалі залишалась суверенною, незалежною демократичною державою в Європі”.

“Тому що це єдиний шлях вести змістовну дискусію про майбутнє членство України в Альянсі”, – додав генсек НАТО.

Водночас агентство DPA повідомило, що члени НАТО, зокрема Німеччина і США, поки не хочуть конкретних рішень у питанні членства України в Альянсі.

У свою чергу в Держдепі США заявили, що підтримують приєднання до НАТО нових членів, зокрема й України, однак наразі зосереджені на підтримці Києва у протидії російській агресії.

У Держдепі США заявили, що підтримують приєднання до НАТО нових членів, зокрема й України, однак наразі Вашингтон зосереджений на підтримці Києва у протидії російській агресії.
Про це в ході брифінгу сказав заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

“Ми підтримуємо політику відкритих дверей НАТО. Очевидно, що це колективне рішення, і воно має бути прийняте усім Альянсом. Зараз ми зосереджені на тому, щоб забезпечити підтримку нашим українським партнерам у подоланні викликів, з якими вони стикаються”, – зазначив він.

Серед цих викликів представник Держдепу назвав агресію РФ, російські атаки на цивільну та енергетичну інфраструктуру, а також нехтування Кремлем територіальної цілісності й суверенітету України.

Віримо, що не дивлячись на всі перешкоди, Україна реалізує всі свої плани і обов’язково отримає перемогу у цій нелегкій боротьбі.