У Білому домі прогнозують, що очікуваний контрнаступ українських військ перетвориться на “криваву бійню”.

Про це пише The Washington Post із посиланням на співрозмовників в уряді

Так, згідно з оцінками, оприлюдненими Білим домом цього тижня, кількість вбитих і поранених російських військових в Україні різко зросла за останні місяці: лише з грудня близько 20 тисяч росіян загинули в боях, ще 80 тисяч були поранені.

Багато з цих жертв, як припускають американські чиновники, сталися в Бахмуті. Представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі каже, що майже половина з тих 20 тисяч загиблих росіян – це бойовики “ПВК Вагнер”, зокрема, завербовані на фронт засуджені.

Як вважають у США, такі запеклі бойові дії свідчить про те, що кривава бійня може стати ще кривавішою після початку контрнаступу Києва з метою відвоювання окупованих територій.

Отриманий виданням в кінці лютого витік розвідданих показав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в боях загинуло 42,5 тис. військових росіян і до 17 тисяч українців.

Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі, який уважно стежить за конфліктом, каже, що російські війська зазнали значних втрат під час зимового наступу у Вугледарі, Кремінній, Мар’їнці та інших місцях. “Коли ви атакуєте, ви, як правило, зазнаєте більше втрат”, – зауважив Лі.

З огляду на це, він припускає, що український контрнаступ може зіткнутися з подібними перешкодами та призвести до збільшення кількості жертв серед українських військовослужбовців.

У той же час у росіян уже немає технічного ресурсу воювати, хоч мобілізаційний резерв у них залишається величезним. Російські окупанти можуть готуватися до нового “жесту доброї волі” і намагатимуться пояснити відведення своїх військ російському населенню. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

“У них немає ресурсів воювати. Ось і все. Причому не в плані людського ресурсу, а в плані технічному. І ми раніше завжди говорили, що, так, у них величезний мобілізаційний резерв, величезний. Його перебити в Україні точно неможливо. Але всіх цих людей треба в щось одягнути, взути, озброїти чимось. І головне — командирів знайти, забезпечити технікою. А ця техніка ніде не з’являється”, — зазначив гість ефіру.

Віктор Ягун нагадав, що Україна отримує від союзників, а це близько 50 країн, різну допомогу, зокрема бронетехніку, боєприпаси. А Росія намагається прослизнути між своїми умовними союзниками, які її ще підтримують.

Водночас він наголосив, що у росіян через санкції немає можливостей модернізувати свою техніку. Як результат — на полі бою з’являються російські танки середини 1950-х і навіть 1940-х років.

У противника є багато варіантів, якими він зараз володіє, щоб у той чи інший спосіб припинити так звану “СВО”, каже Ягун.

“Починаючи від “жесту доброї волі”, і заяв про те, що, мовляв, ми вже все, що треба було зробити, зробили. І аж до того, вже є інформація від української розвідки, що вони будуть навіть намагатися організувати якісь техногенні проблеми у себе всередині країни, аби якось виправдати таким чином поразку і показати населенню, що, бачите, у нас тут свої проблеми. Я думаю, вони знайдуть спосіб пояснити своєму населенню. Оскільки просто вимкнувши телевізор або ввімкнувши ту програму, яку треба, можна сказати російському населенню все що завгодно”, — зазначив військовий експерт.