Після втручання Росії в президентські вибори у США ніхто не застрахований від подібного сценарію. Вибори, які повинні відбутися в Україні в березні наступного року, ймовірно, матимуть аналогічну проблему.

Як запобігти втручанню і впливу іноземних держав на вибори, в студії розповів український політик, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

На його думку, Росія, безумовно, може втрутитися, а допоможе їй у цьому українська корупція.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

"Російська Федерація як агресор може вплинути на вибори, але де це поле найгіршого втручання? Я повністю переконаний, що втручання Росії в майбутні вибори в Україні буде там, де є корупція", – пояснив політик.

Наливайченко акцентував, що нинішня влада зобов'язана мінімізувати ймовірність фальсифікацій. Для цього, на його думку, потрібно скасувати мажоритарну систему виборів і "знищити фальсифікацію на рівні виборчих комісій з усіма печатками та протоколами".

Також політик вважає, що для зменшення впливу на голосування з боку іноземних держав, зокрема, Росії, потрібно розслідувати зловживання на попередніх виборах.

"Знищити корупцію, оновити ЦВК і провести розслідування фальсифікацій, навести лад і покарати за попередні корупційні дії – це найкраще "щеплення" проти втручання РФ або когось іншого", – прокоментував Наливайченко.

До того ж, за словами екс-глави СБУ, окремою проблемою під час виборів є величезний вплив грошей.

"Потрібно мінімізувати фактор грошей і таким чином ми зможемо захиститися від іноземного впливу. Головне, що повинні робити влада і уряд – не допустити фінансування будь-якого кандидата з Росії або іншої держави, а також мати чітке переконання, що на виборах за участі фондів, компаній, не заходять іноземні гроші, зокрема, російські", – уточнив політик.