Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключає свого відсторонення від влади. На його думку, здійснити це можна лише відповідно до закону та Конституції.

Він вважає, що західні держави вибудовують різні схеми впливу на білоруську владу, зокрема, щодо нього особисто. Про це Лукашенко заявив під час церемонії вручення вірчих грамот іноземним послам, повідомляє держагентство БЕЛТА.

За його словами, питання відсторонення від влади “розбурхує голови” західних дипломатів та втікачів-опозиціонерів. А зробити це цілком можливо.

“Підказую шлях, він один, інших немає: тільки білоруський народ це зможе зробити на підставі тих законів, які сьогодні існують, і білоруської Конституції”, – зазначив він.

Разом із тим, Олександр Лукашенко заявив, що парламент розгляне законопроект про неприпустимість героїзації нацизму. Раніше він називав фашистським біло-червоно-білий прапор.

Про це повідомляє Tut.by та пресслужба Лукашенка.

Під час вручення вірчих грамот, Лукашенко сказав послу Ізраїлю, що невдовзі парламент розгляне законопроект про неприпустимість героїзації нацизму в Білорусі.

“Наші держави послідовно відстоюють абсолютну неприпустимість перегляду її підсумків і героїзації нацизму (до речі, найближчим часом наш парламент розгляне законопроект про неприпустимість героїзації нацизму в Білорусі).

Так званої героїзацією сьогодні грішать дуже багато країн, особливо розташовані поруч з нами. А даремно. Переконаний , що ніякі заслуги перед вітчизною не можуть виправдати злочини проти людства”, – заявив Лукашенко.

Нагадаємо, місцеві видання вказують, що раніше Лукашенко вказував, що не ходить під біло-червоно-білим прапором, оскільки той “фашистський”. Він обіцяв “прибрати цю фашистську символіку з суспільства”.

Додамо, в Білорусі після президентських виборів з 9 серпня тривають масові протести.

Україна,багато європейських країн, США та Канада не визнають Лукашенка президентом Білорусі.

Мітингарі виходять на акції із біло-червоно-білим прапором, який до 1995 року був державним у Білорусі.