Ресторатор Вадим Прокоп’єв опублікував чергове відео на своєму ютуб-каналі.

У ньому він звертається до глави ФХБ Дмитра Баскова і багаторазового чемпіона світу з муайтай Дмитра Шакута. Цих двох пов’язують з побиттям увечері 11 листопада 31-річного жителя Площі Змін Романа Бондаренка, який помер в мінській лікарні швидкої допомоги 12 листопада.

У новому відео Прокоп’єв розповідає, як Шакута і Басков вислужуються перед Лукашенко. Перший, наприклад, ще в середині липня записав коротке відео, в якому викликав на бій Прокоп’єва, який викликав, в свою чергу, на бій Лукашенко.

Ресторатор переконаний, що хитке становище Лукашенко призвело до нового статусу присягнулих на вірність влади Шакути і Баскова. «Вітаю з підвищенням: ви були рішалами, а тепер мокрушнікі», – каже Прокоп’єв. Він називає їх обох співучасниками злочинів і пророкує їм суд.

«Був колись чемпіон, шанована людина. Захотів заробити і став прислужувати людоїду. Подумав: «Нічого, пронесе». Не пронесло – став співучасником вбивства. 12 листопада у дворі будинку був схоплений і вбитий Роман Бондаренко. Лукашенко всю свою обслугу забруднить в крові. У нього немає виходу. Тепер немає його і у всіх, хто відмовчується при кривавому упирі, сподіваючись зберегти власну шкуру », – говорить Вадим Прокоп’єв.

У ролику, крім іншого, звучать і нові подробиці вбивства Романа Бондаренко.

«О 22 годині 14 хвилин срібний мікроавтобус від’їхав від Площі Змін до центрального РУВС їхати 3 хвилини, але Романа Бондаренко викинули без свідомості в іншому районі», – говорить Вадим Прокоп’єв.

Розуміючи, що з ним зробили, викликали наряд. Романа підібрали і доставляють в Центральний РВВС о 22 годині 58 хвилин. Шакута і Басков стояли вже там, злякано спостерігали, як заносять Романа Бондаренко. Допит не відбувся, у відділенні його вирвало. Через 20 хвилин викликали швидку допомогу. «Швидка» їхала хвилин 15. Опівночі Роман був у відділенні Лікарні швидкої допомоги. На наступний день він вмирає від отриманих травм.

У свою чергу, вбивць Романа Бондаренко досі не затримали. У комуністичній Польщі вбивці священика Єжи Попелюшко були схоплені через 4 дня.

З моменту смерті Романа Бондаренко пройшло вже 12 днів. Незважаючи на те, що розкрити цей злочин не складає труднощів (є відеоматеріали, в яких зафіксовані нападники, багато могли б розповісти в Центральному РУВС Мінська), слідство досі не повідомив про затримання винних у його загибелі.

У зв’язку зі смертю жителя «двору Змін» можна провести паралелі з вбивством священика Єжи Попелюшко 19 жовтня 1984 року і тим, як влада комуністичної Польщі відреагували на цей злочин.

Формально військовий стан в Польській Народній Республіці (ПНР) було скасовано в 1983 році. Однак і після цього влада і силовики активно застосовували репресивні заходи до членів профспілки «Солідарність» і громадян країни, які вимагали змін.

Одним з найяскравіших представників протестного руху був католицький священик Єжи Попелюшко.

Його вбивство 19 жовтня 1984 року потрясло Польщу. Незважаючи на одіозний імідж, комуністична влада активно взялися за розслідування вбивства свого супротивника.

Винні були затримані вже через 4 дні. При тому, що вбивцями виявилися співробітники Служби безпеки ПНР!

23 жовтня були заарештовані Піотровський і Пенкала, 27 жовтня – Хмелевський, 2 листопада – Петрушка. Ці четверо постали перед судом. Кримінальний процес почався в грудні того ж року.

У лютому 1985 року суд засудив Піотровського і Петрушку до 25 років в’язниці, Пенкалу – до 15, Хмелевського – до 14.

Хоча в замовленні вбивства Попелушко підозрювали керівництво комуністичної Польщі на чолі з генералом Ярузельським, розслідування з цього приводу не було.

І все ж: навіть в період, коли політичні репресії були в Польщі звичайним явищем, влада країни порахували неприпустимим залишити вбивць свого опонента безкарними.

З моменту смерті Романа Бондаренко пройшло вже 12 днів. Але імена вбивць досі не названі. Покарає винних в його загибелі режим Лукашенка?