Другий адміністративний суд Харкова анулював протокол Харківської міської ТВК про результати виборів до міськрадіи. Таким чином, визнаними обрані кандидати в депутати вже не є.

Про це “Українській правді” повідомив позивач, кандидат від “Слуги народу” Олексій Вац.

Спочатку Вац звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протокол ТВК протиправним, вибори не відбулися і призначити повторні. Він обґрунтував це тим, що ТВК прийняла понад 100 протоколів від дільничних комісій, які були не прошиті, містили неправильні цифри, виправлення коректором та інше. Однак суд відмовив у задоволенні позову.

Потім кандидат в депутати подав апеляцію. В результаті суд постановив задовольнити її частково – скасував тільки протокол ТВК, але відмовився визнавати вибори як такими, що не відбулися. Оскарженню рішення не підлягає.

“Другий апеляційний суд скасував лише протокол, але відмовився зобов’язувати територіальну комісію визнавати вибори такими, що не відбулися”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу в телеграм-каналі “Политика страны” відзначили, що через рішення суду першу сесію Харківської міськради в доступному для огляду майбутньому провести неможливо.

Цю інформацію “Стране” підтвердив позивач Олексій Вац.

“Так, був такий позов, є такі рішення першої інстанції та апеляції. Вони вже повинні бути в державному реєстрі судових рішень”, – повідомив Олексій Вац “Стране”.

Він також уточнив, чому подав позов.

“Є дуже серйозні порушення виборного законодавства при встановленні результатів виборів до Харківської міськради”, – сказав Вац.

Раніше в інтерв’ю “Стране” заступник Кернеса заявляв, що сесія міськради повинна відбутися до 20 грудня.

Однак через рішення суду першу сесію Харківської міськради в доступному для огляду майбутньому провести неможливо.

Згідно із законом мер вступає на посаду тільки після прийняття особистої присяги на сесії новообраної міськради.

У Харкові на виборах мера переміг Геннадій Кернес. Однак він досі перебуває на лікуванні в клініці Шаріте в Берліні і додому ще не приїхав. Про стан його здоров’я надходять вкрай суперечливі відомості.

Як повідомлялося, в Харківську міську раду пройшли шість партій. 84 мандата між ними повинні бути розподілені наступним чином:

«Блок Кернеса – Успішний Харків» – 34;
«Опозиційна платформа – За життя» – 19;
«Європейська Солідарність» – 9;
«Слуга народу» – 9;
«Партія Шарія» – 7;
«Блок Світличної Разом!» – 6.