k

Торік троє парламентарів отримали подарунки та призи вартістю понад 1 мільйон гривень.

Про це пише журналіст Сергій Андрушко у блозі на Українській правді, передає Корупція.Інфо.

Подарунки вартістю понад мільйон у 2015 році задекларували Нестор Шуфрич ("Опозиційний блок"), Сергій Власенко ("Батьківщина") та Сергій Мартиняк ("Воля народу").

З них найдорожчі подарунки отримав Нестор Шуфрич, він подарунків на 10 млн 900 тисяч гривень.

Сергій Власенко із фракції "Батьківщина", який записав 1,5 млн. гривень в графі декларації "подарунки, призи, виграші", такий подарунок вважає нормальним і отримав його, каже, від батьків пенсіонерів.

Ще одна депутат – Олена Сотник ("Самопоміч")  задекларувала по 998 тисяч гривень у себе і у чоловіка в розділі "подарунки" декларацій. Її пояснення – це одна і та ж квартира, яку спочатку отримав в подарунок її чоловік, а згодом він передарував це житло уже народній депутатці.

Як зазначає Андрушко, кількість депутатів, які отримали дорогі подарунки, може виявитись більшою, коли на сайті парламенту оприлюднять усі декларації депутатів за 2015 рік.

Закон встановлює чітке обмеження – від однієї людини впродовж року депутату можна отримувати подарунки вартістю не більше двох прожиткових мінімумів. Тільки найближчі родичі можуть дарувати депутатам більше.

Саме найближчим родичам і приписують депутати такі подарунки.

a0e4516-6c11e-podarunky0deputaty

З'ясувалося, що торік із 421 чинних депутатів в апарат передали презентовані державі подарунки лише 2 народних депутата: спікер Володимир Гройсман та віце-спікер Оксана Сироїд.