Це перший корабель країни-члена НАТО, який відвідав Україну після агресії Росії в Керченській протоці.

Розвідувальний корабель ВМС Великої Британії HMS Echo зайшов в Одеський порт.

Приблизно о 10:35 його пришвартували до понтонного причалу яхт-клубу "Одеса". Це перший корабель НАТО, який відвідав Україну після нападу Росії на українські кораблі в Керченській протоці.

HMS Echo пробуде в Одесі кілька днів. Після завершення візиту відбудуться маневри типу PASSEX з флагманом Військово-морських сил України фрегатом "Гетьман Сагайдачний".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Раніше британське міністерство оборони заявляло, що корабель залишиться в Чорному морі "на тривалий період", однак Конвенція про режим проток (Конвенція Монтре) обмежує термін перебування військових кораблів нечорноморських держав в акваторії Чорного моря 21 добою.

Можливо, після закінчення цього терміну HMS Echo змінить HMS Enterprise.

Корабель призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів або десантних кораблів. Може надавати інформацію в режимі реального часу. Крім того, він здатний служити платформою для управління завданнями з розмінування.

Корабель прийнятий на озброєння в березні 2003 року. Має довжину 91 метр, ширину 17 і осадку 5,5 метрів. Водотоннажність близько 4000 тонн. Швидкість 15 вузлів. Екіпаж 72 людини. Для довготривалого перебування в одній точці оснащений так званими азимутними двигунами.

Озброєння складається з трьох шестиствольних 7,62 мм кулеметів M134 Minigun, двох 20 мм зенітних скорострільних гармат "Ерлікон" і чотирьох великокаліберних кулеметів.

Додамо, що наприкінці листопада британський міністр оборони Гевін Вільямсон оголосив, що до Чорного моря буде направлено гідрографічний розвідувальний корабель Королівського ВМФ "Еко" "для забезпечення свободи мореплавання в регіоні". 

Він також підтвердив, що в січні та лютому наступного року в рамках продовження програми надання Україні допомоги в підготовці її збройних сил туди буде направлено загін британських військовослужбовців зі складу військово-морського флоту, морської піхоти й армії.