На Сумщині у ході спецоперації працівники СБУ спільно з поліцейськими та представниками пенітенціарної служби викрили осіб, які здійснювали злочинну діяльність в області. Силовики виявили зв’язки підозрюваних з угрупованням із РФ.

Про це заявила пресслужба Нацполіції у Сумській області, повідомлення МВС та СБУ

 У ході слідства встановлено, що зловмисників координували “злодії в законі” так званого Сухумо-кутаїського клану, у тому числі з території Російської Федерації.

“Учасники угруповання намагалися поширити злочинний вплив на жителів декількох регіонів України. Щоб реалізувати це, вони створили розгалужену мережу своїх “осередків”. Зловмисники залякували громадян, тероризували підприємців і “вибивали” з них гроші. До потерпілих вони застосовували психологічний тиск, насильство та погрози фізичної розправи. Одержаними таким шляхом грошима поповнювалася злодійська “каса”.

Крім того, ці гроші зловмисники використовували та для підтримки засуджених поплічників у місцях позбавлення волі та поширення там злочинного впливу”.

У Службі безпеки наголошують, що викрито потужне злочинне угруповання, яке координувалося іноземним кланом “злодіїв в законі”.

Трьом організаторам угруповання повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Управління СБУ в Сумській області спільно зі слідчими обласного управління Національної поліції та оперативним блоком Державної установи “Сумська виправна колонія № 116” за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури.

Нагадаємо 22 жовтня СБУ затримала оперативника ДБР, бо той підбурював взяти хабар 5000 доларів

Слідство стверджує, що оперативник Державного бюро розслідувань разом із керівником підбурювали прокурора взяти хабар 5 тисяч доларів, щоб потім це задокументувати.

“Вони також схиляли зацікавлену особу до надання такої неправомірної вигоди, мотивуючи це тим, що прокурор нібито може сприяти у вирішенні питання про зняття арешту з земельної ділянки та закриття кримінального провадження, а також третю особу – до передачі коштів”.

Оперативника ДБР затримали під час отримання та передачі третій особі частини неправомірної вигоди у сумі 2500 доларів США.

Особу, яка мала передати кошти також затримали та повідомили про підозру у зловживанні впливом та пособництві провокації підкупу.

Водночас СБУ в своєму повідомленні вказує, що зловмисники, “на замовлення бізнесмена, хотіли підкупити працівника прокуратури і “вирішити потрібне питання”.

Там повідомляють, що вказані службовці ДБР системно лобіювали інтереси забудовників і “допомагали” бізнесменам вести підприємницьку діяльність. В той же час вони маскували свої дії під виконання службових обов’язків, пов’язаних із викриттям корумпованих правоохоронців та держслужбовців.

У випадках, коли їм відмовлялися “іти назустріч”, співробітники ДБР створювали штучні умови для підкупу посадовців.