Український президент Володимир Зеленський виступив з новим коментарем стосовно резонансних подій у сусідній Білорусі. Він вважає, частково визнаному державному лідеру Олександру Лукашенку слід піти на зустріч білорусам.

Про це відомо з виступу українського політика у вівторок, 15 вересня.

За словами президента, офіційний Київ не має наміру та бажання втручатися у внутрішні справи сусідньої республіки.

“Україна не хоче втручатися у внутрішню політику Білорусі. Так само мають діяти будь-які країни, про втручання яких ми чуємо. Пан Лукашенко повинен знайти ті слова, які він раніше знаходив зі своїм народом і почути людей, це дуже важливо”, — оголосив Зеленський під час візиту до Австрії.

Нагадаємо, після виборів президента, які пройшли в Білорусі 9 серпня, ЦВК країни заявив, що Олександр Лукашенко нібито набрав 80,08% голосів, тоді як його головна конкурентка Світлана Тихановська всього 10,09%.

Білоруси та країни ЄС порахували такі результати сфальсифікованими, у зв’язку з чим по всій країні почалися масові акції протесту, що супроводжуються зіткненнями з силовиками. Силовики розганяють акції протесту за допомогою сльозогінного газу, водометів, гумових куль і світлошумових гранат.

Міжнародна спільнота виявилася шокованою через витівки режиму проти власного населення, якого фактично позбавили виборів. Брюссель готує рішення щодо персональних санкцій проти посадовців, які відповідальні за насилля й фальсифікації.