Радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що “спецоперацію” про яку розголошують загарбники Україна вже виграла, а ось перемога у війні займе ще кілька місяців.

“Я хочу, щоб зрозуміли дуже важливу річ. “Спецоперацію” ми вже перемогли російську. А війну ще належить перемогти. І вона буде довгою. Кілька місяців як мінімум”, – сказав Арестович в ефірі Фейгін LIVE.

Арестович зазначив, що “змінився темп, змінилася логіка того, що відбувається і прийоми, способи боротьби”. За словами радника, залишилося виграти на 4 фронтах:

  • дипломатичний,
  • інформаційний,
  • воєнний,
  • економічний.

“Це вже не “хто більше зіб’є літаків” або “хто розіб’є повітряний десант”. Це про те, хто виграє на дипломатичних майданчиках, на санкційних майданчиках, хто виграє в інформаційній протидії із Заходом і так далі. Російські можливості все ще більші, ніж наші: у фінансовому відношенні і далі…”, – зазначив Арестович.

Також він заявив, що Росія виграє за темпами у війні – вони накопичили резерви раніше, ніж Україна. У зв’язку з цим стає можливим повернення російської армії на північ країни і посилення тиску на лінії Херсон – Запоріжжя.

Як розповів Арестович в розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним, це означає, що в Росії великі втрати бойового складу. Втім, небезпека полягає в тому, що будуть добровольці, які будуть підписувати контракт, що їхати воювати в Україну.

“Я сьогодні хочу оголосити новий етап, вже офіційний, цієї війни і розповісти, в чому його зміст і в чому небезпека. Сьогодні Рада РФ і Держдума затвердили указ про зняття верхньої межі віку для мобілізованих. Точніше не мобілізованих, а тих, хто може підписати контракт. З одного боку це показує, що у них проблема з особовим складом, а з іншого – це означає, що є добровольці, які бажають підписати контракт”, – розповів Арестович.

Зараз українська влада і військові працюють над тим, щоб найближчим часом наші захисники пішли в контрнаступ і вибили з країни всі ворожі війська. Для цього можна використовувати кілька підходів. Про це заявив керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко під час телемарафону на телеканалі Freeдом.

Він зазначає, що реалізувати масштабний і агресивний контрнаступ відразу по всій лінії фронту поки неможливо.

“У нас, нагадаю, тільки 500 км на сході – лінія фронту, де йдуть напружені бої, а ще й південь України, очевидно, зараз такий підхід реалізувати вкрай важко. Є другий варіант: незважаючи на жертви, втрати, кидати нові підрозділи в контратаки. Так воює Росія. Це не український підхід”, – сказав Олександр Мусієнко.

Більш ефективним і реальним для ЗСУ, на думку експерта, є поступовий і акуратний контрнаступ. Такі дії допоможуть уберегти життя багатьох солдатів.

“Переходити в контратаки необхідно поступово, обережно, за тими напрямками, де надається можливість, враховуючи можливі втрати, для того, щоб їх мінімізувати, а також для того, щоб зберегти більше життів особового складу. І, звичайно, проводити будь-які наступальні дії таким чином, щоб це, як тільки можливо, було безпечно для мирного населення”, — додав експерт.

Мусієнко звернув увагу на те, що саме акуратні контрнаступи проводять наші захисники в Харківській та Херсонській областях. В першу чергу українська сторона намагається домогтися перемоги, проте не ризикуючи всіма людьми. Метою ЗСУ є зробити так, щоб рашисти не могли володіти позиціями, які будуть більш вигідні по відношенню до українських сил.

“Вони відтісняються з цих позицій, і вже позиції, більш вигідні з військової точки зору (висоти або по зеленій зоні), займають вже українські підрозділи, що дозволяє більш ефективно проводити оборону і стримування військ РФ, а також створює певні плацдарми для подальших контратак”, — сказав Мусієнко.

Він також акцентує увагу на тому, що українські військові потребують реактивних системах залпового вогню, а їх відсутність тільки посилює наші позиції.