Ініційований президентом Володимиром Зеленським законопроєкт №4288 щодо припинення повноважень чинного складу Конституційного суду буде розглянуто наступного тижня.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступник голови комітету Ради з питань правової політики, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права, постійний представник ВР у Конституційному суді Ольга Совгиря (фракція партії “Слуга народу”). Водночас, за її словами, конкретна дата засідання комітету ще не визначена.

“Оскільки законопроєкт внесено як невідкладний, я думаю, що наступного тижня буде збиратися комітет. Поки що конкретна дата проведення засідання обговорюється. Коли законопроєкт розглядатиметься на пленарному засіданні Верховної Ради, залежатиме від рішення комітету: спочатку комітет має рекомендувати вносити його в зал”, – зазначила Совгиря.

Згідно з календарним планом проведення четвертої сесії, упродовж 3-6 листопада парламент працюватиме в режимі пленарних засідань.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зажадав звільнити весь склад Конституційного судучерез його рішення скасувати кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Відповідний законопроєкт “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” глави держави зареєстрований на сайті парламенту.

Як повідомлялося раніше, Конституційний суд України визнав неконституційним кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Відповідно, судді скасували кримінальну відповідальність за недостовірне декларування майна і обмежили повноваження НАЗК.

Рішення КСУ заблокувало доступ НАЗК до державних реєстрів, необхідний для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Без неї неможливо призначення переможців місцевих виборів.

Офіс президента опублікував заяву, в якій пообіцяв: антикорупційні інструменти в законодавстві України “будуть збережені або в крайньому разі відновлені”.

Кабінет міністрів 29 жовтня зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру декларацій чиновників. Він вже запрацював.

Зі свого боку, президент Володимир Зеленський доручив невідкладно розробити й подати до Верховної Ради законопроєкт про відновлення довіри до конституційного судочинства. Глава уряду зазначив, що робота над ним уже ведеться.