Північноатлантичний Альянс готовий підтримати Україну в протистоянні з Росією в Азовському морі

Про це заявив військовий експерт Олександр Сурков, посилаючись на власні високопоставлені джерела.

“Рішення про введення кораблів НАТО до Азовського моря вже внутрішньо прийнято. Зараз проходить документальне оформлення, імплементація і медійне забезпечення – це після сьогоднішнього дня видно неозброєним оком”, – запевняє військовий експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Сурков також заявив, що на сьогоднішній день в Азовському морі спостерігається ситуація “керованої кризи”, з якою керівництво країни і командування ЗСУ і ВМС блискуче впоралися.

Військовий експерт також зазначив, що для реалізації плану НАТО Україні необхідно розірвати існуючі договори з країною-агресором, адже в них сказано, що всі спірні питання повинні вирішуватися тільки між собою.

“Дуже важливо, щоб зараз припинили договір з Росією. З військової точки зору, його текст влаштований так, що всі спірні питання сторони повинні вирішувати між собою. Ця угода зареєстровано в ООН. Коли його припинять – всі спірні питання, в тому числі і питання Керченської протоки, будуть вирішуватися через міжнародне законодавство, міжнародні суди. 

В даному випадку будуть розв’язані руки. Найболючіше питання – це наші люди і наші судна. Судячи по нульовий реакції Кремля, там не знають, що зараз робити. Вони не уявляють, як отреагі овать, як зменшити собі втрати всередині країни, коли віддадуть полонених і як їм виграти хоч щось на міжнародному полі “, – підсумував військовий експерт.

Раніше повідомлялося, що США готові допомогти українцям у протистоянні з Російською Федерацією в Чорному морі. 

За останньою інформацією, Пентагон готує до відправки військовий корабель в Чорне море для подальшого стримування Російської Федерації.

Відзначається, що Вашингтон вже офіційно повідомив Туреччину про намір провести своє бойове судно через Босфор. 

Як відомо, США зобов’язані попередити про це офіційну Анкару не менше ніж за 15 днів відповідно до конвенції Монтре від 1936 року, яка регулює судноплавство в протоках Босфор і Дарданелли, адже саме вони з’єднують Чорне і Середземне моря.