Член білоруської опозиційної Координаційної ради Ольга Ковалькова, яку раніше затримав ОМОН, зараз знаходиться в Польщі. Її насильно вивезли з Білорусі.

Про це Ковалькова розповіла на прес-конференції у Варшаві, передає видання Тut.by в суботу, 5 вересня.

За словами Ковалькової, представники влади забрали її з ізолятора на Окрестина в Мінську, де утримують відправлених під адміністративний арешт, “посадили в свою машину, наділи капюшон, дали маску, поклали на заднє сидіння і вивезли”.

“Я не знала, куди ми їдемо, приїхали на перехід” Брузги “. Я пройшла кордон, вони перевезли мої речі, хотіли підвезти. Але їхав автобус на Варшаву, і польські прикордонники попросили польського водія, щоб мене підвезли. Мене впізнав водій, він стежить за новинами, і сказав, що радий, що я на волі. У мене при собі не було телефону, була тільки візитка польського посла Артура Михальського. Я йому подзвонила, і він сприяв моєму приїзду до Варшави “, – заявила Ковалькова.

Вона підкреслила, що “не планувала і не збиралася їхати з Білорусі” і розраховує скоро туди повернутися.

У свою чергу прикордонний комітет Білорусі раніше заявив, що “5 вересня близько другої години ночі вона (Ковалькова – Ред.) Прибула в пішому порядку в пункт пропуску” Брузги “, пройшла прикордонний контроль, після чого дочекалася найближчого рейсового автобуса сполученням Гродно-Варшава і проїхала на територію Польщі “.

Нагадаємо, Ковалькова була затримана ОМОНом в Мінську в понеділок, 24 серпня. На наступний день вона була відправлена ​​під адміністративний арешт на 10 діб за організацію несанкціонованої акції. 3 вересня, повідомляла Координаційна рада, Ковальковій призначили ще 15 діб адміністративного арешту.

Раніше ми писали, що 9 серпня 2020 року в Білорусі пройшли чергові президентські вибори, за підсумками яких ЦВК поспішив оголосити, що Олександр Лукашенко отримав більше 80%. Це призвело до початку масових акцій протесту і заворушень, що охопили столицю республіки і ряд інших білоруських міст.