Українські мобільні оператори заговорили про поступове "відмирання" класичних телефонних дзвінків і смс. На зміну їм приходять всілякі месенджери, що дозволяють безкоштовно і дзвонити, і обмінюватися повідомленнями. – повідомляє Корупція.Інфо

Голосові виклики йдуть в інтернет

З кожним роком українці все менше дзвонять, і все активніше користуються мобільним інтернетом. Не в останню чергу — через розвиток і розширення 3G покриття в країні. 

Хоча в невеликих населених пунктах поки ще раніше "в тренді" стандартні голосові дзвінки і смс, коли оператор розширює покриття на якусь нову територію, обсяг користування інтернетом протягом одного-двох тижнів зростає в 2-4 рази.

Тому одним із своїх основних завдань мобільні оператори бачать зараз розвиток саме 3G покриття.

Як вони будуть переносити на номери інших операторів

Тенденцію підтверджують новорічні свята. Наприклад, у мережі "Київстар" за два святкових дні (31 грудня та 1 січня) об'єм передачі даних досяг 477 ТБ, що майже на 185% більше, ніж роком раніше.
Збільшення користувачів саме мобільним інтернетом спостерігають і інші оператори.

"За голосовим трафіком йде приріст, але незначний, смс-ки, навпаки, падають", а "дата" дуже сильно зростає, мінімум в два рази в році. Все йде до того, що весь голосового та дата-трафік почнуть переміщатися в інтернет-канали", — зазначила в розмові з UBR.ua керівник відділу зв'язків з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан.

А в lifecell за 2016 рік обсяг інтернету, використаного в мережі 3G+ компанії, і зовсім виріс у 7 разів. 

"Таке зростання зумовлене не тільки динамічним розгортанням 3G+ мережі, яка покриває вже понад 6500 населених пунктів, але високим проникненням смартфонів в нашій мережі (52,7% на кінець третього кварталу 2016)", — розповів начальник департаменту споживчого маркетингу lifecell Дмитро Дзябура.

Запропонують нові тарифи 

Через те, що інтернет-трафік все активніше витісняє "голос" і смс, мобільні оператори зараз працюють над впровадженням тарифних планів, які будуть припускати обмежена кількість безкоштовних дзвінків, але при цьому збільшення інтернет-трафіку. 

При цьому деякі гравці ринку і зовсім відмовляються від старих тарифних планів, замінюючи їх новими, а на решту піднімають ціни. Так, наприклад, абоненти Київстару, тарифні плани яких закриваються, будуть переведені на нові пакети "Розмови" і "Онлайн".