савченко

На митниці Веригівка-Чугунівка прикордонники Російської Федерації і Федеральної служби безпеки РФ вилучили у сестри української льотчиці Надії Савченко Віри кілька 24 примірники книги "Сильне ім'я Надія".

Про це повідомила сама Віра Савченко на своїй сторінці у Facebook, передає Корупція.Інфо.

"На митниці Веригівка-Чугунівка прикордонники РФ і ФСБ "віджали" в мене 24 книги Наді, "Сильне ім'я Надія", везла я їх на прохання росіян, що листуються з Надьою в СІЗО, їм у подарунки. Вилучили", – написала вона.

Як повідомила Віра Савченко, російські правоохоронці вважають книги української льотчиці "підозрілою літературою".

"Причина: "подозрітєльная літєратура" (спочатку кричали, що екстремістська). Відняли і 18 поштових конверти із зображенням Наді. Протримавши автобус на КПП Веригівка 9,5 год, взявши які тільки можна пояснення-роз'яснення, напоївши кавою, відпустили. Народ в автобусі лютував, що так довго тримають через мене, хтось називав "Майданутиє", але коли дізналися, чия я сестра, настрої змінились. Вже вигукували "Надя – це Україна". А далі мало не мітинг під автобусом влаштували", – йдеться у повідомленні.

Інцидент на російсько-українському кордоні у Twitter прокоментував адвокат української льотчиці Ілля Новіков.

"У Віри Савченко знову неприємності на російському кордоні. Вилучили дві пачки книжок, написаних Надією, будуть перевіряти на екстремізм. Взагалі-то у двох пачках 24 книжки, але в акті записали 23: одну зачитали", – написав він.