591648

Російський політолог Лілія Шевцова вважає, що історія з окупованим Кримом — це на довго, а для її мирного вирішення може знадобитись навіть не один, а декілька референдумів.

Відповідаючи на запитання в інтерв'ю виданню "Апостроф" Шевцова зауважила, що на сьогодні для України і Європи пріоритетнішим від питання Криму є завершення війни на Донбасі.

Що стосується Криму, то деякі приклади в історичній практиці показують, що це — довгограюча історія. В принципі, навіть при зміні російської системи, коли до влади в країні прийдуть люди, зацікавлені у відновленні відносин із Заходом і Україною, буде пошук рішень Кримського питання. Без цього нормалізація відносин між новою Росією і Україною неможлива,
— вважає політолог.

На її думку, одним з варіантів може бути введення на півострові міжнародного управління за участю ООН, за умов якого можна провести новий референдум щодо вибору кримчанами країни.

Можливе проведення референдуму і в Україні: чи готова країна прийняти півострів назад. Я думаю, що без участі міжнародних організацій рішення Кримського питання мирним способом навряд чи можливе,
— прогнозує Шевцова.

"Для мене сумнівними виглядають пропозиції Заходу, в тому числі ОБСЄ, провести референдум зараз. Тому що проведення референдуму на півострові в умовах присутності російських військ і в нинішній ситуації деморалізації аж ніяк не вирішить проблему легітимності Криму", — підсумувала експерт.