Покинуте місто з ступінчастою пірамідою і слідами людських жертвоприношень розкопали китайські і американські археологи на території Китаю.

Древнє місто часів неоліту Шимао виявили у 1976 році. До 2011 року ніяких систематичних розкопок не проводилося, повідомляє Antiquity.

Місту 4300 років. Воно проіснувало близько 500 років, в найбільш успішні свої роки охоплювало територію до 400 гектарів.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Піраміду прикрашають зображення очей і осіб, що мають риси людей і тварин одночасно. Вона складається з 11 ступенів, а на її вершині раніше були будівлі з дерев'яними колонами і покритими черепицею дахами і величезні резервуари для води. Знайдені артефакти вказують, що на вершині піраміди жили правителі міста.

У місті були поширені жертвопринесення. Дослідники знайшли ям з черепами. Їх аналіз показав, що частина останків належить жителям іншого міста, можливо, ці люди були бранцями.

Нагадаємо, що під час розкопок у провінції Цзянсі китайські археологи виявили руїни древнього поселення. Місто було побудоване за часів правління династії Мін у 1368-1644 роках нашої ери.