Президент Білорусі Олександр Лукашенко в образливому тоні висловився про країни-членів НАТО і застеріг своїх громадян від їх підтримки.

Виступаючи перед своїми прихильниками на Площі Незалежності в Мінську 16 серпня, він зазначив, що Білорусь не повинна стати “санітарною зоною” між Сходом і Заходом. Зокрема, Лукашенка обурила ідея вибудовування живого ланцюга з 300 тисяч осіб від Вільнюса до Києва.

“Цей “ланцуг” – санітарний кордон, який ми зруйнували в середині 90-х. І за що так ненавидять нас на Заході. Ми не повинні стати санітарною зоною між Сходом і Заходом. Ми не повинні стати відхожих місцем для Європи”, – сказав білоруський президент.

Після цього в досить різкій формі він висловився про війська НАТО і тих, хто в них служить, заявивши, що Білорусі з ними нібито не по дорозі.

“Нам не потрібні заморські уряди, нам потрібне своє керівництво. Нам пропонують солдатів НАТО чорношкірих, жовтопиких і білобрисих”, – вилаявся Лукашенко.

Нагадаємо, 16 серпня в Мінську на Площі Незалежності відбувся мітинг на підтримку Лукашенка. Він пройшов під гаслом “Не дамо розвалити країну”.

Взяти участь у провладній акції змусили працівників бюджетних організацій і держпідприємств з найрізноманітніших міст. Лукашенко виступав перед учасниками мітингу близько півгодини.

В цей же день Лукашенко черговий раз зателефонував президенту РФ Володимиру Путіну і попросив допомоги в рамках СДКБ.