У рішенні суду у справі голови партії “Опозиційна платформа – за життя” Віктора Медведчука головне – некомпетентність Офісу генерального прокурора, заявив політолог, кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

Він вважає, що це може призвести до кричущих наслідків. Водночас він переконаний, що Росія не рятуватиме кума Володимира Путіна.

“Такого низького рівня подання державного обвинувачення в суді я дуже давно не бачив. Це показує непрофесіоналізм ГПУ, її непідготовленість і те, що вони бояться брати на себе відповідальність за цю справу. Це підтверджує навіть факт того, що напередодні Медведчук “гуляв” Офісом генпрокурора і йому ніхто не вручив підозри”, – пояснив Таран у коментарі Главреду.

Він зазначив, що наслідки можуть бути кричущими, адже “якщо звинувачення і ГПУ сядуть в калюжу і суд виправдає Медведчука, то тоді людина, яка є реальним агентом впливу Росії рішенням української Феміди раз і назавжди себе відбілить”.

“І саме цим він потім тикатиме всім. І це найгірше. А за яких умов це відбудеться – піддавків або мудрованої гри ОП, який хоче витягнути Медведчука замість Бойка на вибори і підняти йому рейтинги – вже не матиме жодного значення”, – додав Таран.

На думку експерта, не варто переоцінювати вагу Медведчука в україно-російських відносинах.

“Так, він кум російського президента і не остання для нього людина, але є геополітичні чинники. І якщо, наприклад, будуть досягнуті домовленості на рівні США і РФ щодо України, то буде Медведчук сидіти, або буде виправданий, також не матиме ніякого значення. Тому що для Росії люди ніколи не мали значення. І Росія не стане за нього вписуватися – вимагати щось або шантажувати. Бо за моєю інформацією, Медведчук розмірковував про те, чи їхати йому до РФ, на що там йому відповіли, щоб він виправдовувався сам”, – особливо зазначив експерт.

А ось на думку експерта Дмитра Орєшкіна У Кремлі долю Медведчука поки не вирішили. Про це він розповів в коментарі “Апострофу”.

“Я думаю, що Кремль буде шукати відповіді на запитання типу “це серйозно чи це дурні жарти?”. Як в анекдоті: людині дають кулаком в обличчя. Він питає: “ти це серйозно?” “Так”, – йому відповідають: “Всерйоз”. “Ну добре”, – каже він: “А то терпіти не можу безглуздих жартів”. Одне зі значень слова “компанейщина” – це якраз “дурні жарти”.

Таким чином, Кремль вустами Пєскова дає зрозуміти, що він поки не ухвалив рішення, як реагувати на ситуацію з Медведчуком. Тому що все погане, що він зміг зробити з Україною, він уже зробив. Спробою покарати за закриття “медвечуковскіх” каналів була ескалація біля кордонів. Але Україна не злякалася, Європа теж. Замість цього Зеленський зробив наступний крок щодо Медведчука”, – констатує Орєшкін.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.