Служба безпеки України має аудіо- та відеозаписи, що підтверджують корупційну схему при видачі дозвільних документів у Полтавській міськраді.
Спецслужба оприлюднила записи розмов, на яких зафіксовані зустрічі фігурантів провадження із підприємцем, від якого вимагали неправомірну вигоду.
Йдеться зокрема про викритого на хабарництві на початку вересня голову фракції “За майбутнє” у Полтавській міськраді Євгена Диканя.
СБУ зазначає, що на записах: підозрюваний депутат пояснює, що за його вказівки створюються штучні перешкоди для місцевих підприємців, дає вказівки чиновникам пришвидшити видачу дозвільних документів, описує механізм, як йому передати хабар (залишити у адміністратора закладу харчування ), посередниця телефонує депутатові і повідомляє про отриманий хабар.
Служба безпеки викрила зловмисників на початку вересня. Вони намагалися організувати корупційний механізм при видачі дозвільних документів на будівництво та благоустрій. У разі відмови платити, місцевим підприємцям погрожували створити перешкоди.
За даними слідства, вартість таких дозвільних документів для одного із місцевих підприємців зловмисники оцінили в 5 тисяч доларів США.
За матеріалами СБУ було оголошено про підозру посадовій особі та депутату Полтавської міської ради.
Суд обрав депутату Диканю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 681 тис. грн.
За даними місцевих ЗМІ, 4 вересня після обрання запобіжного заходу Диканю стало зле. Адвокат викликав “швидку”, яка забрала депутата у медзаклад.
6 вересня за Диканя було внесено заставу, але суд прийняв її з другої спроби – 8 вересня. Наразі депутат перебуває на свободі.
Також додамо, що СБУ заблокувала контрабандне переміщення металевої ртуті із Закарпаття до Євросоюзу. Ця речовина є високотоксичною та може використовуватися для масових хімічних терактів.
Зловмисників вдалося спіймати на гарячому у пункті пропуску Малі Селменці. Вони намагалися перевезти 3 кілограми ртуті через кордон зі Словаччиною.
Перевозив “товар” громадянин однієї з європейських країн. За інформацією СБУ, свої “кур’єрські послуги” він оцінив у 5 тисяч євро. За кордоном на нього чекав замовник. Небезпечну речовину йому мали намір продати за 200 тисяч євро. Прикордонники виявили у зловмисника приховані ємності зі ртуттю, коли оглядали його особисті речі.
Слідчі СБУ вже розпочали кримінальне провадження за статтею про контрабанду. Затриманому чоловіку оголосили підозу. Наразі тривають слідчі дії.
Правоохоронці працюють над тим, аби встановити джерела походження токсичної речовини. Адже потрібно з’ясувати, хто продавляв та замовляв цей небезпечний “товар”.
Що відомо про ртуть?
Це високотоксична хімічна речовина найвищого класу небезпеки. Пари цієї речовини та майже всі її розчинні сполуки дуже отруйні. Вони можуть спричинити серйозні отруєння або й смерть. Через це ртуть можуть використовувати терористи
Інші випадки контрабанди в Україні
Напередодні у Кучурганському водосховищі на Одещині виявили 2-кілометрову трубу. Вона виходила до приватної території. Протягнули її, аби перекачувати контрабанду спирту з території Молдови.
Раніше в аеропорту Одеси затримали чоловіка з 10 кілограмами прикрас із срібла. Чоловік ховав ювелірні вироби у валізі серед особистих речей. Він намагався ухилитися від обов’язкової сплати мита.
Водночас працівники Закарпатської митниці розповіли про спроби незаконного перевезення товарів з Європи на територію України. Мовиться про контрабанду брендового одягу та взуття.