Вперше за рік відбулася зустріч Віталія Кличка та Володимира Зеленського.

Кличко розповів, що сам запропонував президенту зустрітися. Це відбулося 6 жовтня на заходах на честь 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру. Зеленський погодився.

Ми, дійсно, зустрілися. Вперше за останній рік. Говорили довго про проблеми столиці,– заявив Кличко.

Він також заперечив, що у ході розмови начебто обговорили питання майбутнього прийняття закону про столицю. У ньому розмежують повноваження міського голови і голови КМДА.

Зазначимо, що конфлікт Банкової та міського голови Києва Віталія Кличка триває досить давно з періодичними загостреннями. Так, нещодавно суперечки між ОП та мером Києва точились навколо теми забудови столиці. Кличка навіть викликали на засідання РНБО, проте той не з’явився.

Звільняє керівника КМДА президент. При цьому Віталій Кличко залишається міським головою Києва й очолює Київраду до наступних виборів у столиці.

Відносини між центральною та київською владою в черговий раз загострилися навесні цього року. Відтоді в департаментах КМДА та на комунальних підприємствах силовики провели вже десятки обшуків. А сам київський мер і представники президентської команди не втомлюються взаємно критикувати і звинувачувати один одного.

Остання ескалація трапилася напередодні Дня Незалежності, коли між мером і Банковою сталися два чергові гучні скандали: через “радянські” інсталяції на вулиці Небесної Сотні та знесення історичного особняка Барбана XIX століття. Тоді в кулуарах ходили наполегливі чутки, що вже на засіданні РНБО 20 серпня буде прийнято рішення зняти Кличка з посади голови КМДА. На Радбез запрошували і самого київського мера, але той послався на робочу поїздку до Чернігова.

У підсумку ніяких рішень по Кличку прийнято не було, і напруга трохи спала. Але київське питання з порядку денного нікуди не зникло, і “бойові дії” можуть відновитися вже досить скоро.

Ймовірно, сама по собі боротьба за більшість у Київраді і посади в її комісіях могла б і не стати причиною такого масштабного протистояння. Але в обох таборах в ходу інше пояснення того, що відбувається – президентські амбіції Кличка, який може стати конкурентом Зеленського на наступних виборах глави держави.

“Наші побачили, що Кличко почав якісь активні дії, підготовку до виборів, партструктуру створює і т.д. А самого Віталія теж накручують: нібито його влада хоче знищити, типу він основний конкурент Зеленському”, – сказав співрозмовник  в “Слузі народу”.

Інше ж джерело видання, на Банковій, не вважає Кличка реальним конкурентом Зеленському. “Ніхто не хотів його збивати, він зі своїми кількома відсотками нам точно не конкурент. Підхід був такий: “хочеш йти на вибори – йди”, – кажуть в ОП.

Зараз головний акцент його команда робить на перезапуску партії УДАР, яка багато років перебувала фактично в замороженому стані. За словами інформованого співрозмовника, вже вдалося реанімувати дві третини організацій по Україні, а ставка робиться на місцеві “ресурсні” еліти – “старих” ударівців не більше 5%. Поки що найпомітнішим успіхом Кличка бачиться союз з партією “Рідний дім” чернігівського мера Владислава Атрошенка, який виграв останні вибори у своєму місті з результатом у 75,5%.

У разі якщо парламентські амбіції УДАРу отримають реальні обриси, відразу постане питання про потенційних союзників. Періодично міркування на цю тему в медіа з’являються і зараз – в якості такого союзника іноді називають, наприклад, екс-прем’єра Володимира Гройсмана, який зараз розвиває власну партію “Українська стратегія”.