Родичі Кравчука тримають подробиці про стан здоров’я експрезидента у таємниці.

Колишній президент України і очільник української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі Леонід Кравчук проходить реабілітацію у Німеччині після операції на серці.

Про це в ефірі телеканалу «Наш» розповів речник делегації в ТКГ і радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

Він зазначив, що питання про стан здоров’я колишнього глави держави носить делікатний характер, адже його родичі і близькі просили не коментувати це. Тим не менш, він підкреслив, що громадський інтерес є і тому цю інформацію можна озвучити.

Арестович розповів, що на даний момент, за інформацією родичів, Кравчук досить успішно проходить реабілітацію в Німеччині. «Чи зможемо ми побачити його до кінця року – невідомо», – додав він.

Зазначимо, раніше ми повідомляли, що скоріш за все Кравчук не повернеться в ТКГ до грудня.

29 червня перший президент України та голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук переніс операцію на серці.

А вже 21 липня голову української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука на засіданні замінив перший заступник голови делегації, віце-прем’єр-міністр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Додамо, що блокування роботи СММ ОБСЄ в ОРДО є спробою суб’єктивізації самопроголошених “ЛНР/ДНР” у мінському процесі та прямим тиском на ОБСЄ з метою вирішення питання лояльності до самопроголошених республік та РФ. Про це заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш.

Гармаш нагадав, що влітку цього року відбулась ротація представників ОБСЄ в Україні. На його думку, нинішній склад ОБСЄ в Україні більш об’єктивний за попередній, який Гармаш назвав “більш проросійським”.

“Це викликає роздратування, невдоволення Росії. І це помітно на засіданнях ТКГ, коли вони хамлять не лише нам, представникам України, а й представникам ОБСЄ”, – зазначив Гармаш у коментарі.

За його словами, головна мета “ЛНР/ДНР” – чинити тиск, “щоб ОБСЄ відповідала очікуванням Росії на переговорах, а не звільнення Косяка.

На думку Гармаша, самопроголошені “ЛНР/ДНР” самі зацікавлені в роботі місії на тимчасово окупованих територіях, адже “ОБСЄ та ТКГ – єдиний майданчик, де вони мають щось на кшталт геополітичної суб’єктності”.

Крім того, член української делегації в ТКГ додав, що на тлі ситуації, що склалась, є можливість розблокування процесу обміну полоненими.

“За моєю інформацією, в Донецьку поновили обдзвони родичів ув’язнених із запитаннями про їх наміри залишитися в “ДНР” чи виїхати на підконтрольну Києву територію у разі обміну. Такого не було вже з часу останнього обміну у квітні 2020 року. І це позитивний крок. Вони можуть обміняти когось на Косяка”, – вважає Гармаш.

Нагадаємо, що після затримання 13 жовтня Косяка в ОРДО декілька днів блокували роботу місії ОБСЄ із вимогою його звільнення.

Згодом проросійські сепаратисти розблокували готель у Горлівці, де розміщуються спостерігачі. За інформацією зі звіту СММ ОБСЄ від 19 жовтня, протести проти роботи місії в Донецьку тривали. Напередодні патрулі з готелю не виїжджали та не приїжджали до нього. Робота СММ ОБСЄ на непідконтрольних українському уряду територіях Луганської області триває у звичайному режимі, повідомили у пресслужбі СММ ОБСЄ.