Адміністрація Байдена дозволила надати Україні додаткові 200 мільйонів доларів на підтримку оборонної сфери.

Як стверджується, цей пакет безпеки дозволяє передання більшої частини того самого оборонного обладнання, яке надавалося США в минулому, включаючи стрілецьку зброю та боєприпаси, радіоприймачі, медичне обладнання, запасні частини та іншу продукцію.

Пакет був затверджений на фоні переговорів США та Росії. Про це повідомляє CNN. Повідомляється, що деякі чиновники дізналися про це із секретних каналів.

Представник Держдепартаменту повідомив, що на доставку обладнання, швидше за все, знадобиться деякий час – поставка обладнання на суму 60 мільйонів доларів, дозволена минулого літа, наближається до завершення.

Також там заявили, що озброєння було доставлено протягом останніх кількох тижнів і що допомога буде продовжуватися, але відмовилися вдаватися в деталі.

“Я не збираюся вникати в кожен транш та оновлення допомоги в галузі оборони… за останній рік ми надали Україні більше допомоги в галузі безпеки, ніж будь-коли з 2014 року. Ці поставки тривають…” – сказав представник Держдепартаменту.

Раніше Держдепартамент обговорював конкретні деталі щодо додаткової санкціонованої допомоги у сфері оборони. Схоже, адміністрація Байдена хотіла тримати новий пакет “поза увагою”, аби ця інформація не вплинула на переговори, повідомили два джерела в Конгресі.

Одне з джерел, знайоме з пакетом допомоги, повідомило, що це не змінить правил гри та не буде достатнім, щоб стати серйозною перешкодою для вторгнення військ РФ в Україну.

Тому з 27 грудня, літаки-розвідники США RC-135 регулярно літають над Україною і намагаються перехоплювати переговори російських військових. Також застосовуються літаки-розвідники Е-8, які реєструють пересування наземних сил Російської Федерації.

“Наразі американські аналітики схиляються до думки, що плани вторгнення все ще актуальні, хоча сам Путін поки не вирішив, що робити далі, попри те, що російські представники під час останніх переговорів заявили, що Росія не збирається нападати на Україну”, – передає BBC.

“Росія розгортає додаткові сили фронтової авіації, а також частини забезпечення. Авіація прикриватиме наступ наземних сил, а частини забезпечення конче необхідні для підтримки наступу, якщо Путін все ж таки вирішить його розпочати”, – пише New York Times.
Отже, що тепер?

Що ж можуть протиставити США окрім масштабних дипломатичних зусиль, результатів яких поки що не видно?

“Представники Пентагону поінформували своїх російських колег, що деескалація конче потрібна і що вторгнення нічим добрим для Росії не закінчиться. Голова комітету начальників штабів генерал Марк Міллі ще 22 грудня заявив про це напряму начальнику Генерального штабу Росії Валерію Герасимову. Міністр оборони США Ллойд Остін вже у більш дипломатичній формі сказав те саме міністру оборони Росії Сєргєю Шойгу минулого четверга”, – пише New York Times.

Чому саме зараз?

У Женеві 10 січня відбулися переговори США та Росії щодо “гарантій безпеки”. Після цього Кремль, ймовірно, й надалі підвищуватиме ставки, однак “наїзд в лоб” російській стороні не вдався.

Про це у програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі розповів експосол України у США Валерій Чалий. Він зауважив, що наразі важко уявити можливість тих “великих” компромісів, про які говорить Росія.

За словами Чалого, делегація США поїхала на ці перемовини, аби порушити питання стратегічної стабільності, у якому можуть бути компроміси. Однак американська сторона не готова обговорювати ультиматуми представників Росії.

Шантаж продовжується, але це не ті люди, які бояться шантажу. Я скажу більше, є й інші люди в Америці, яких немає у складі делегації. Тому я спокійний, що жодних нав’язувань Росії не відбудеться,
– заявив дипломат.

Як розповів Чалий, навряд чи внаслідок такого дипломатичного процесу ми отримаємо якийсь результат, однак це є добрим сигналом. Він означає, що ультиматуми й шантаж Кремля не сприймуть. Якби це відбулося, то ситуація була б складною.

“Зараз Росія, можливо, й надалі підвищуватиме ставки, щось використовуватиме силове, але вже точно можна казати, що такий наїзд в лоб росіянам не вдався”, – наголосив експосол України у США.