Останнім часом політики не втомлюються «помічати», як зростає добробут українців. Причому настільки, що вони масово можуть дозволити собі відпочинок на Сейшелах, як генпрокурор, а за ікрою і устрицями шикуються в чергу. Що ж дійсно відбувається в житті українців, передає Корупція.Інфо.

Лікар-педіатр з Черкас Ганна Васильєва каже, що ікру останній раз їла в гостях пару років назад. «Устриці? Ви знущаєтеся? Я навіть не знаю, як вони виглядають, в кіно французькому хіба що бачила. Мій раціон – це картопля, макарони, курка, недороге печиво, каші … Рибу собі рідко дозволяємо, хіба що акція якась буде або на свята», – розповідає про свій раціон Васильєва.

Популярне: Нові штрафи! Українців будуть штрафувати за використання сонячних батарей

Завучу столичної школи №92 Тетяні Шкандевіч теж ікра не набридає. «Картоплю, моркву, буряк беру на ринку – так дешевше. З м'яса купую курячий фарш, а з риби – мінтай по 70-73 грн», – сказала вчителька.

Її колега з села Глинки Рівненської області Микола Карповець рятується підсобним господарством. «Буряк, морквина, картопля у нас свої, а ще молоко і м'ясо. Працюємо на два фронти – вдома і в школі, це дуже важко. Ось у вівторок видадуть підвищену зарплату, подивимося, скільки нам додали», – поділився Карповець.

Ігор Т. працює в одному з НДІ: «Зарплата копійчана, оскільки нас перевели на половину, а то й чверть ставки. У вільний час займаюся перекладами, так як добре знаю німецьку, і репетиторством. Це дозволило з сім'єю в минулому році злітати до Туреччини, але довелося економити».

Ми провели експеримент і спробували з'ясувати у депутатів, що вони знають про економічну ситуацію в країні. Не по статичним зведеннями. Дзвонили нардепам і задавали питання: скільки коштує хліб, м'ясо, овочі. Наприклад, депутат від БПП Дмитро Андрієвський не захотів обговорювати з нами ціни на продукти. «Це що – провокація. Мені нецікаво брати участь у вашому опитуванні », – коротко відповів депутат і кинув трубку.

Його колега по фракції Олексій Гончаренко все-таки спробував згадати, правда, не всі цифри відповідали. Наприклад, на думку Гончаренко, хліб можна купити по 5 грн. На жаль, таких цін вже немає – батон коштує не менше 8 грн .: «Картоплю в останній раз я, здається, купував по 10 грн в магазині. Рису я не їм, гречка – не пам'ятаю. М'ясо – приблизно 140 грн, а літр молока – 20 грн ».

Ще один депутат від БПП, Борислав Розенблат, також заплутався з цінами на хліб і молоко. Запевняє, що воно коштує 15 грн, хоча в столичних магазинах – 20-30 грн. А хліб, на його думку, можна знайти за 6 грн. «Буряк, морква мені не потрібні, рис і гречку я не їм. Сало коштує 120 грн, яловичина – 150 грн, свинина – 120 грн».

Обізнаним виявився Богдан Дубневич. «Я над вашим генеральським салом на київських ринках сміюся, на Львівщині його не їдять. Наше сало коштує 70-130 грн, картопля – від 12 грн, хліб – в середньому 10 грн. Яловичина – від 90 грн і вище, свинина – від 80 грн. Тут у вас в Києві лангустів, я чув, їдять, у нас такого немає. Ось домашня курка на базарі коштує 110-150 грн за кілограм», – сміється Дубневич.

Радикал Ігор Мосійчук запевнив, що через замах в людні місця не ходить: «Мені охорона не дозволяє, тому я в магазини не ходжу. Цін не знаю, не буду брехати».

Ті, хто стикаються з елітними товарами та послугами, запевняють: попит на них стабільний і криза не впливає. «Наприклад, відпочинком на Сейшелах, Мальдівах цікавляться постійно ті, хто може собі це дозволити. Їх не більше і не менше», – каже голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

З дорогими авто – приблизно та ж історія. За словами гендиректора Всеукраїнської асоціації імпортерів і дилерів Олега Назаренка, попит на них залишився таким же, як і до початку АТО: «Дорогий автомобіль в Україні, на жаль, – все ще ознака статусу. Зараз в Україні «мерседес» і БМВ залишаються в лідерах продажів, і багаті люди, які можуть собі це дозволити, їх купують в такому ж обсязі, як і раніше, – криза на цю категорію вплинув найменше». Госстат зафіксував зміни хіба що з ікрою. Наприклад, чорної ікри до нас в минулому році ввезли на третину більше, ніж в 2016-му.

Соціолог Євген Головаха вважає, що одна з головних проблем в Україні – значне розшарування суспільства. «Цей розрив почався ще на початку 90-х і придбав зараз таких масштабів, що чиновники вже почали хизуватися своїм багатством. Такі витівки влади будуть викликати суспільне невдоволення і провокувати протести ».