384812277

Активісти вимагають, щоб резиденцію взяли на державний баланс.

З резиденції колишнього президента України Віктора Януковича до Генпрокуратури привезли частину зоопарку, який розташований у Межигір'ї, повідомляє кореспондент ТСН, передає Корупція.Інфо

Привезли свиню, курей, кіз та індиків. Не привезли до ГПУ страусів, яких збирались везти спочатку, – ветеринари кажуть, що птахи можуть не витримати переїзду та спеки. Тварини мекають, квокчуть і ґелґотять, але тримаються. П'ють воду та ховаються у затінку кліток.

Везти тварин колишнього президента-втікача активісти Межигір'я наважилися від безсилля. Вже півтора року вони зберігають колишнє майно Януковича і чекають, доки держава візьме Межигір'я на свій баланс.

"До цих пір не проводилось розслідування, до цих пір це питання у повітрі висить. І не дають можливість віддати це народу, тож народ і хоче спитати", – розповідає про мету акції помічник коменданта Межигір'я Мирослав Могиль.

У лютому минулого року Верховна Рада постановила націоналізувати резиденцію та прилеглу територію. Але Кабмін, який би мав втілювати цю постанову у життя, досі відмовчується. Усі можновладці посилаються на Генпрокуратуру, яка увесь цей час займається Межигір'ям. Натомість, самі працівники ГПУ посилаються на досудове розслідування.

Минулого тижня з'явився новий нібито власник Межигір'я – Олександр Приймак. Він стверджує, що вісім місяців тому викупив частину резиденції у нині втікача Сергія Клюєва, та ключі від резиденції йому не дають.

"Нікому ми ключі віддавати не будемо, жодним незнайомим людям. І будемо вимагати у ГПУ, щоб передали тимчасово на баланс громадської організації", – каже комендант резиденції Денис Тарахкотелик.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Янукович у інтерв'ю заявив, що тварини та резиденція не його, а страусів він лише підтримував.

Кореспондент ТСН Тетяна Боковня