Глава Верховного суду Валентина Данішевська прокоментувала заяви глави виконкому Національної ради реформ Міхеіла Саакашвілі про фундаментальну концепцію революційної судової реформи.

Про це вона сказала в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Крім гасел про радикальні революційні зміни, ми, власне кажучи, нічого конкретного не чуємо. Кажуть про створення ідеальної системи, яка буде ідеально працювати. І йде боротьба за те, хто буде призначати цих ідеальних суддів. Що стосується судової системи в Грузії. Ми завжди радіємо успіхам своїх колег в інших країнах. Однак, здається, що від вироку грузинських судів щодо пана Саакашвілі сам пан Саакашвілі не був в захваті», — сказала вона.

Відповідаючи на питання про те, чи можна вважати раціональною ініціативу включення до Верховного суду суддів-іноземців, глава Верховного суду зазначила, що результати роботи такого судді «залежатимуть від того, під захистом якої держави він буде перебувати».

Вона також вказала на неконституційність такої норми, зауважуючи, що конституція вимагає, щоб суддя був громадянином України, щоб він володів державною мовою.

Данішевська заявила, що будь-який діалог Нацради з суддівським корпусом відсутній: «Навіть ніяких спроб комунікацій не було. Якщо будуть ідеї, пропозиції розгляду тих чи інших проблемних питань — відразу відгукнемося, тому що ми перші, хто зацікавлений в покращенні правосуддя».

За словами глави ВС, президентом Володимиром Зеленським з нею не зустрічався, проте є комунікація з Офісом президента після рішення Конституційного суду про неконституційність низки положень закону Про судоустрій і статус суддів.

Вона додала, що час покаже, чи буде цей діалог продуктивним: «Перший наш маркер — запуск ВККС і призначення в місцеві суди,і присяга 400 нових суддів».

Раніше Виконавчий комітет Національної ради реформ вже почав підготовку пропозицій щодо судової реформи і планує представити їх на наступному засіданні ради.

За словами Міхеіла Саакашвілі, Володимир Зеленський доручив до наступного засідання Нацради реформ підготувати фундаментальну концепцію революційної судової реформи. Влада має намір ввести концепцію, яка фундаментально відрізняється від нинішнього стану судової реформи в Україні. При цьому Саакашвілі зазначив, що президент в цьому питанні «дуже радикально налаштований».