Україна розриває дипломатичні відносини з Росією. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу 24 лютого.

«Цей ранок увійшов в історію, але ця історія різна абсолютно для нашої країни і для Росії. І ми розірвали дипломатичні відносини з Росією. Україна захищається і не віддасть своєї свободи, що б там не думали в Москві», – прокоментував Зеленський.

Він додав, що Рада національної безпеки України «зніме санкції з усіх громадян України», які готові долучатися до територіальної оборони.

«Збройні сили України  ведуть тяжкі бої, відбиваючи атаки на Донбасі, в інших регіонах на сході, півночі, на півдні. Ворог поніс серйозні втрати. Втрат ворога буде ще більше. Вони прийшли на нашу землю», – сказав президент.

Крім того, він заявив, що держава видає зброю всім громадянам, які здатні захищати Україну.

“Ми вже видаємо зброю і видаватимемо для захисту нашої землі всім охочим, усім, хто здатний захищати наш суверенітет. Від кожного громадянина залежить майбутнє українського народу. Кожен, хто має бойовий досвід і може приєднатися до оборони України, має негайно прибути до відповідних центрів комплектації”, – сказав глава держави.

Він наголосив, що Міністерство внутрішніх справ залучає для захисту країни своїх ветеранів.

«Працювати зараз – це теж… оборона у цих непростих умовах, тому від кожного підприємства, від кожного підприємця залежить, яким буде наше майбутнє», – наголосив Зеленський.

Наразі через війну, яку розпочала Росія, полягли кілька десятків наших захисників. За даними Офісу Президента, їх понад 40. Інформацію щодо кількості загиблих у перший день війни Росії проти України уточнюють.

Олексій Арестович заявив, що зараз уточнюють інформацію про точну кількість загиблих та поранених. Ці дані обіцяють опублікувати згодом.

Я знаю наразі, що більше 40 загиблих і кілька десятків поранених, – заявив Арестович.

Додамо, що українські правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо Росії. Його відкрили через вторгнення держави-агресорки в Україну.