яник

Син екс-президента України Олександр Янукович подав позов в Європейський суд з прав людини (Страсбург) у зв'язку з порушеннями Україною прав людини стосовно нього.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар Януковича Юрій Кірасир з посиланням на реліз англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP, передає Корупція Інфо

"У своєму позові він просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включаючи право на повагу до своєї власності (стаття 1, Протокол 1), справедливий судовий розгляд (стаття 6), а також право не зазнавати дискримінації в зв'язку з тим, що він є сином президента Януковича", – наголошується в документі.

Так, зазначається, що право приватної власності Олександра Януковича було порушено Україною, "яка де-факто експропріювала" належні йому 100% акцій у "Всеукраїнському Банку Розвитку". При цьому не була надана ніяка компенсація, а якісь реальні перспективи виплати такої компенсації Україною в добровільному порядку відсутні, наголошується в релізі.

Подачу позову в Європейський суд з прав людини Олександр Янукович пояснює неможливістю відстояти свої законні права в українських судах.

Також у релізі зазначається, що Олександр Янукович "постраждав від дискримінаційного ставлення до себе з огляду на те, що є сином екс-президента Віктора Януковича.

"Олександр Янукович просить Європейський суд з прав людини зобов'язати державу Україна виплатити йому матеріальну компенсацію у розмірі ринкової вартості акцій банку", – підсумував Кірасир.

Нагадаємо, 27 листопада 2014 року Національний банк України відніс "Всеукраїнський банк розвитку" до категорії неплатоспроможних , а потім в банк була введена тимчасова адміністрація.

У вересні 2015 року Господарський суд Києва визнав законним договір купівлі неплатоспроможного ВБР компанією "Екосіпан", що контролюється власником мережі "Ельдорадо" Віктором Поліщуком.

Нагадаємо також, що в ЄСПЛ надійшло кілька сотень позовів про порушення прав людини на Донбасі і в Криму. Як повідомив урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Борис Бабін, на даний момент сума заборгованості перед фізичними особами за таким рішенням невелика. За його словами, точну суму поточної заборгованості назвати складно, оскільки вона змінюється кожен день. Мова йде про платежі розміром до сотні тисяч євро. Є проблема із заборгованістю 2014 р., пов'язана з виконанням рішень ЄСПЛ по трьом юридичним особам; мова йде приблизно про 23 млн євро.

Відповідно до законопроекту про держбюджет на 2015 р., борг, який виник за рішеннями ЄСПЛ та інших судів, виконання яких гарантовано державою, становить близько 7,5 млрд грн.