EOD protects people from explosive hazards

У Харкові засудили співробітника Харківського підшипникового заводу, який намагався підірвати військову частину

Про це йдеться у постанові Орджонікідзевського райсуду Харкова, передає  Корупція Інфо з посиланням на  Depo.Харків.

В період з лютого 2014 року по червень 2015 року був активним прибічником ідеї створення так званої "Новоросії", до складу якої, на його думку, повинні входити окрім Донецької та Луганської областей, ще й Харківська область. Він вирішив підірвати військову частину А1361, на якій зберігається паливно-мастильні матеріали для потреб військових частин, задіяних в антитерористичній операції.

Зловмисник звернувся до іншого чоловіка, щоб той допоміг у пошуку знарядь для вчинення вищевказаних вибухів.

1 червня зловмисник отримав під виглядом вибухових пристроїв імітаційний засіб вибухового пристрою. При цьому, про не справжність вибухового пристрою він не знав.

Вибух, за планом злочинця, мав статись 3 червня.

В цей день він заклав вибухівку на залізничній колії на під'їзді до військової частини і подав сигнал з мобільного телефону. Вибуху не послідувало і чоловіка затримали співробітники СБУ.

У ході допиту диверсант розповів, що він дзвонив на так звану гарячу лінію "ЛНР" і повідомив про своє бажання потрапити туди, після йому зателефонував чоловік на прізвисько "Інгул", який і запропонував здійснити цю диверсію.

5 жовтня Орджонікідзевський районний суд Харкова визнав чоловіка винним за ч.2 ст.15 (замах на злочин) та ст. 113 (диверсія) КК України, а також призначив йому покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.