Збройні Сили України “ступили на шлях, який приведе до звільнення Криму і вигнання російських окупаційних військ з усіх територій України”.

Про це заявив американський генерал у відставці, екскомандувач Сухопутних військ Сполучених Штатів Америки у Європі Бен Годжес в в інтерв’ю українському телеканалу.

Бен Годжес вважає, що основна фаза контрнаступу ще не розпочалась. Поки що ЗСУ продовжують тиснути на окупантів, шукаючи вразливі місця, збиваючи росіян з пантелику щодо того, де буде основний наступ.

“І, звичайно, що будуть певні втрати. Я маю на увазі, що наступні кілька днів буде дуже важко, але очікую, що в подальші кілька тижнів ми побачимо набагато більший успіх і прогресивну динаміку руху українських сил”, – переконаний генерал Бен Годжес.

На його думку, більшість російських солдатів не хочуть воювати. Також Україні також допомагає те, що російське керівництво ненавидить одне одного.

“Кадиров, Пригожин, Шойгу – всі вони ненавидять один одного, і ця ненависть просочується до генералів, полковників та інших людей під ними. Це означає, що російській  обороні забракне згуртованості, якщо Україна продовжуватиме в цьому ж дусі”, – зазначає Годжес.

Додамо також, що за словами начальника розвідувального центру Сил оборони Естонії Марго Гросберга, українські захисники приймають методичніший, обережніший і спокійніший підхід до наступу, щоб уникнути непотрібних ризиків.

Контрнаступ Збройних сил України ще не розпочався. Як повідомляло напередодні, 17 червня, видання ERR, про це заявив полковник Марго Гросберг, голова розвідувального центру Естонських сил оборони.

За його словами, українські збройні сили все ще перебувають у процесі підготовки. Гросберг зазначив, що ЗСУ зараз перебувають на попередній стадії наступальної операції, метою якої є виявлення уразливих місць у російській обороні.

“Очевидно, що ініціатива знаходиться в руках Збройних Сил України, тому вони самі обирають час, місце та методи атаки на ворожі підрозділи, виходячи зі своїх наступальних можливостей”, — пояснив Гросберг.

Глава розвідки зазначив, що з військового погляду немає підстав стверджувати, що український наступ “затягується”.

“Росія витратила дев’ять місяців на створення оборонних укріплень… Згідно з відомою доктриною, для успішного наступу в такій ситуації необхідно мати чисельну перевагу втричі як за особовим складом, так і озброєнням. На жаль, українці зараз не мають такої переваги. Співвідношення сил приблизно один до одного”, — додав Марго Гросберг.

У зв’язку з цим Гросберг зазначив, що українські військові підходять до наступу більш методично, обережно і спокійно, щоб не наражатися на непотрібний ризик. На його думку, у найближчі кілька днів не варто очікувати на активізацію наступу Збройних Сил України.

Гросберг сказав, що Україна також стежить за діями Росії, які включають нещодавні переміщення в напрямку прифронтового міста Бахмут і в районі Великої Новосілки Донецької області.

Зокрема, з Херсонської області було перекинуто підрозділи, в яких відпала потреба після підриву греблі Каховської гідроелектростанції.

Гросберг додав, що росіяни стали частіше використовувати гелікоптери та бойові літаки, причому на південному напрямку значно ближче до лінії фронту, ніж раніше.

За його словами, російські сили також провели переважно безрезультатні наземні атаки, особливо в районах Куп’янська, Харківської області та Сватового Луганської області.