Філософія законопроекту чітка: повернення, а не відторгнення окупованих територій, передає Корупція.Інфо

Популярне: І на судову реформу їм байдуже! На хабарі попались суддя та секретар… Так довго вирішували їхню долю?

Законопрокет щодо реінтеграції ОРДЛО має певні несподівані моменти, які дозволять посилити дипломатичну позицію України. Про це повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на сторінці у Facebook. 

"У законопроектах Петра Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка- це буде тест для ВР. Тож завтра (4 жовтня) – цікавий день, й потім важливий розгляд законопроекту у ВР", – написала вона.

За словами Геращенко, після офіційного внесення Президентом законопроекту буде зібрана так звана "неформальна Мінська платформа" – аби "детально пройтися по новелам і зблизити позиції парламенту". До дискусії можуть приєднатися українські представники в політичній підгрупі у Мінську – Ольга Айвазовська й О. Моцик . 

Крім того, заступник голови Ради запевнила, що головна ідея президентського законопроекту – це повернення, а не відторгнення тимчасово окупованих територій.

"Ключове, філософія закону: це повернення, а не відторгнення територій, не відмова від них, як дехто пропонує. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне", – уточнила Геращенко.

Вона пояснила: "Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати, було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни- окупанта, також законодавчого закріпленні іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство й існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росією". 

Водночас, Геращенко відзначила, що нині в Інтернеті публікують певні фейкові законопроекти, які Президент нікого не вповноважував оприлюднювати.

"Дивна тактика "Самопомочі" – вкидати не свої тексти, до яких вони не мають жодного відношення, і які їх ніхто на вповноважував оприлюднювати", – прокоментувала заступник голови ВР.