Організований російськими загарбниками псевдореферендум на частині територій Херсонської та Запорізької областей не зупинив контрнаступ на схід українських військ, підрозділи ЗСУ в останні дні суттєво просуваються, зокрема на херсонському напрямку.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомила керівник об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

“Окупаційне керівництво розгублене. Вони не зовсім розуміють, що дає їм проведений референдум. Вони просто виконали вказівку згори (з москви – ред.), але бачать, що це не зупиняє Сили оборони, не зупиняє підрозділи ЗСУ, які суттєво просуваються на херсонському напрямку”, – сказала Гуменюк.

За її словами, війська загарбників наразі не можуть підтягнути достатньо резервів на херсонський напрямок, оскільки ЗСУ контролюють усі логістичні шляхи.

“Активність військових рф на цьому напрямку неможлива, бо пошкоджена логістика, постійно вибухають пункти управління, що сіє розгубленість у військових підрозділах. Марні спроби відремонтувати Антонівський і Каховський мости, аби переправитися з лівого берега на правий, оскільки мости перебувають під вогневим контролем ЗСУ”, – зазначила Гуменюк.

Водночас вона не змогла підтвердити прибуття на передову мобілізованих російських новобранців.

“Достовірної інформації про це поки що не маємо, але знаємо, що деякі новоприбулі росіяни вже шукають способи сповістити про себе спецпідрозділам ЗСУ, що хочуть жити, готові скласти зброю, аби потрапити під дію міжнародного гуманітарного права”, – підсумувала керівник об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» .

Путін підписав папірці про “визнання незалежності” Запорізької та Херсонської областей. Водночас сам він раніше заявляв про “приєднання” цих територій до Росії.

Про це в одному з інтерв’ю сказав політолог Микола Давидюк. За його словами, Путін зробив надто гучні заяви, а тепер намагається все відмотати.

Вночі у Росії з’явилися “документи” про “визнання незалежності” Херсонської та Запорізької областей.

Але ж Путін бравадно всім казав, що приєднає до території Росії. Тобто це або момент торгу, або він уже відступив,
– сказав політолог.

Адже, нагадав він, Путін обіцяв ядерною зброєю захищати території цих областей, щойно хтось стрельне. Коли ж Україні передали ще 18 HIMARS, а наші воїни суперхоробро пішли на Лиман, влаштовуючи там для росіян котел. То глава Кремля зрозумів, що може не втримати цього рішення.

Тому що оголосити рішення легко, важливо його втримати. І він зрозумів, що може його не втримати,
– наголосив Давидюк.

За його словами, є момент переговорів із нами, із Західними партнерами. Також Путін, з огляду на протести в Дагестані, злякався, що мобілізація може закопати його в могилу і почав уже відступати в питанні призову.

Давидюк вважає, що насправді зараз відбувається демонстрація того, що Путін зробив надто гучні заяви, а тепер намагається їх відмотати. Він зрозумів, що Україну не злякати ні анексіями територій, ні ядерною зброєю, ні іранськими дронами, ні жодними іншими погрозами.

Тому він зараз десь намагається відмотати для того, щоб зайняти певну сторону, яка буде йому більш комфортна і за якої він не може так швидко “втратити своє обличчя”, за яке він так переживає,
– сказав політолог.

Він зауважив, що сама зміна дат щодо оголошення про приєднання окупованих територій України до Росії свідчить, що Кремль перебуває в переговорному процесі.Фальшиві референдуми Кремля — марна спроба замаскувати те, що рівнозначно новій спробі захоплення земель в Україні.